17 Haziran 2021 Perşembe

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI ERSAN AKSU: 18 YILDIR TEK SEVDAMIZ MİLLET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu: 18 yıldır tek sevdamız millet

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti'nin 18'inci kuruluş yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, "18 yıldır tek sevdamız millet" dedi.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 16:47 SİYASET
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti'nin kuruluşunun 18. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Mesajında; Türkiye'nin 2001 öncesi, içerisinde bulunduğu siyasi ve ekonomik tabloya vurgu yapan Başkan Aksu, "O dönemleri yaşayanlar gayet iyi hatırlayacaklardır. Ülkeyi yönetenlerin içerisinde bulunduğu durum karşısında millet bir arayış içerisindeydi. Milletin siyasete güveni kalmamıştı. Çok zor günler geçirdiğimiz o dönemde bir lider çıktı ortaya. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti ile milletimize bir heyacan geldi. 3 Kasım seçimleriyle başlayan AK Parti iktidarıyla milletimiz geleceğe ümitle bakmaya başladı. AK Parti'yi bunca yıldır ayakta tutan unsur, milletin o gün başlayan umudu sürekli diri tutmasıdır" ifadelerine yer veren Başkan Aksu, geçtiğimiz 18 yılda değişmeyen tek şeyin, milletin AK Parti'ye olan ve sürekli artan teveccühü olduğunu kaydetti.

MİLLET YENİLMEZ, TÜRKİYE EĞİLMEZ
Türkiye'nin AK Parti iktidarları döneminde; planlı ve organize çok sayıda operasyona maruz kaldığının altını çizen Başkan Aksu, konuyla ilgili tespitlerini; "Ancak milletimizin desteğiyle şer odaklarının planladığı bütün bu çirkin senaryolar, planlar, Türkiye'ye diz çöktürme çabaları boşa çıkarılmıştır. İktidarı yıpratmaya ve eski alışkanlıkları devam ettirmeye yönelik olarak tezgahlanan 27 Nisan e-muhtırası, Gezi Parkı bahanesiyle hayata geçirilmeye çalışılan devleti zaafiyete düşürmeye çabaları, 17/25 Aralık'ta düğmesine basılan darbe girişimleri, akabinde canice planlanan 15 Temmuz darbe girişimi ve son olarak uluslararası para piyasaları da devreye sokularak planlanan ve Türkiye'yi mali açıdan zaafiyete düşürmek suretiyle hayata geçirilmeye çalışılan ekonomik operasyonlar dahil onlarca girişimin hepsi milletimizin ve iktidarımızın  dik duruşuyla bertaraf edilmiştir. Netice itibariyle "Millet Yenilmez, Türkiye Eğilmez" anlayışıyla tüm bu operasyon denemeleri milletin desteğiyle akamete uğratılmıştır" ifadeleriyle açıkladı.

DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR
Türkiye'nin uluslararası arenada ortaya koyduğu doğru tavrın sonucu olarak mazlum coğrafyaların umudu olmaya devam ettiğine dikkat çeken Başkan Aksu, iddialı bir ülke olma yolunda ortaya konan politikaları; "Dünya 5'ten büyüktür" demek doğru bir tavırdır ama işin aslı bunu söylemek kolay değildir. Bu iddialı sözü söyleyebilmek için; ilkeleriniz olmalıdır, idealleriniz olmalıdır, haktan yana ortaya konmuş bir iradeniz olmalıdır. Aksi halde böyle iddialı bir cümle kuramazsınız. Böyle iddialı bir cümle kuramaz iseniz Türkiye'yi yönetmeye de talip olamazsınız. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan dış politikaya onlarca devasa projeyi hayata geçiremez, 'Yükselen Türkiye' imajına hizmet edemezsiniz. AK Parti iktidara geldiği günden itibaren; öncesinde hayal dahi edilemeyecek onlarca icraatı hayata geçirmiş, Türkiye'ye çağ atlatmıştır" şeklinde özetledi.

TÜRKİYE SEVDASIYLA YAŞIMIZ HEP 18
Mesajında; Türkiye'nin sorunlarını çözme kararlılığında olan yegane siyasi hareketin AK Parti olduğu gerçeğinin milletin ruhuna işlediğini ifade den Başkan Aksu, "Terör ve ekonomik saldırılara rağmen 18 yılda her alanda hayal bile edilemeyecek büyük projeleri hayata geçirdik.  Milletimize ne söz verdiysek yerine getirdik. Şimdi daha büyük hedeflere koşuyoruz. Türkiye için "İleri, daha ileri" diyoruz. Devlet millet işbirliği içerisinde Türkiye'yi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştıracağız. Bu sebeple; 'Türkiye Sevdasıyla Yaşımız Hep 18' diyoruz. 18 yıldır  güven ve istikrarın sembolü olan, dünya mazlumlarının umudu olmaya devam eden AK Partimizin 18. yaşını gururla kutlarken Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tüm kadrolarımızla milletimiz için çalışmaya, ülkemizi şaha kaldırmaya devam edeceğiz. Allah bizleri milletimize mahcup etmesin" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ahmet 5561

23 Ağustos 2019 Cuma 18:39

sayın başkan siz kaç yıllık ak partilisiniz merak etti doğrusu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Canik Belediyesi eski Başkanı Genç'ten yeni başkanı zora sokan karar

Samsun'da Canik Belediyesi eski Başkanı Genç'ten yeni başkanı zora sokan karar