20 Nisan 2019 Cumartesi

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI HAKAN KARADUMAN: HALKIMIZ DEĞİŞİM İSTİYOR

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman: Halkımız değişim istiyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, düzenlediği basın toplantısında yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada, "17 ilçede 500 ev gezdik. Biz dinledik onlar konuştu. Halkımız değişim istiyor" dedi.

13 Kasım 2018 Salı 17:40 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Mart 2019 yerel seçimlerine yönelik çalışmalar kapsamında gerçekleştirdikleri ev ziyaretlerinde vatandaşların belediye başkanlarının değişmesini istediğini söyledi.AK Parti Samsun İl Başkanlığında basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, toplantıda belediye başkanlıkları için yapılan başvuru sayısını açıklarken, gerçekleştirdikleri ev ziyaretlerinde vatandaşların belediye başkanlarının değişmesi ile ilgili kendilerine taleplerde bulunduklarını söyledi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, düzenlediği basın toplantısında yerel seçim süreci ve şu ana kadar Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığı ile 17 ilçe belediye başkanlığı için aday adayı başvurularını açıkladı.  

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nda gerçekleşen toplantıya Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erkan Malkoç, Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ersan Aksu, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Güner Armutlu, Genel Sekreter İlhan Kara, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Serinkaya, Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nurhan Yapıcı Özel, İnsan Haklarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Saliha Eylül Özdemir,  İl Yönetim Kurulu Üyeleri Muharrem Kayan, Zeliha Kırımlı Çeliksoydan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Emre Çakan ile birlikte  katılan Başkan Karaduman, yerel seçim süreci ile ilgili önemli açıklamlar yaptı.HALKIMIZDAN DEĞİŞİM TALEBİ VAR 
Milletin ayağına gittiklerini ifade eden Başkan Hakan Karaduman, "İl başkanı olduğum günden itibaren halkımızın ayağına gideceğimizi belirtmiştim. Uzun süredir vefa ziyaretleri yapıyoruz. Partimizin kuruluşundan itibaren görev yapan, partiye hizmet veren herkesi evinde, işyerinde veya bulundukları mekanlarda ziyaret ettik. 17 ilçede 500 ev ziyareti yaparak halkımızla bir araya geldik. Bu ziyaretlere il yürütme ve yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkanları, ilçe yürütme ve yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları, meclis üyeleri ve mahalle başkanlarımız da katıldı. Çok verimli toplantılar oldu. Ziyaretlerimizde biz fazla konuşmadık halkımz konuştu. Onları dinledik. Edindiğimiz izlenim değişim talebi olduğu yönünde" dedi. 

MEVCUT BAŞKANLAR ADAYLIK BAŞVURUSU YAPAMAYACAK
Cuma günü sona erecek olan aday adayı sürecinde şu ana kadar yapılan başvuruların sayısını açıklayan Başkan Karaduman, "Şu ana kadar Büyükşehir belediye başkanlığı için 2, 17 ilçe belediye başkanlığı için ise 79 olmak üzere toplam 81 başvuru var. Mevcut belediye başkanlarımızın adaylık başvurularının alınmayacağını genel merkezimiz daha önce açıklamıştı. İl ve ilçe başkanlıklarımızla alakalı herhangi bir başvuru alınmayacak. Bununla ilgili takdir genel merkezimizin. Genel merkezimiz değerlendirmelerini yapıp mevcut belediye başkanlarımızla ilgili karar verilecek. Büyükşehir belediye başkanlığı adayları aralık ayının başında açıklanacak. Genel merkezimizle isitişare halindeyiz. Önümüzdeki süreçte daha sık devam edecek" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 3 dönem kuralına takılan AK Partili belediye başkanları kalacak mı gidecek mi

Samsun'da 3 dönem kuralına takılan AK Partili belediye başkanları kalacak mı gidecek mi