20 Haziran 2019 Perşembe

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI KARADUMAN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI İÇİN FLAŞ AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman ilçe belediye başkan adayları için flaş açıklama yaptı

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması beklenirken flaş bir açıklama yaparak "Yüzde 50 değişim olabilir" dedi.

13 Aralık 2018 Perşembe 14:50 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Samsun'da açıklanması beklenen ilçe belediye başkan adayları ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.


Haber AKS televizyon kanalında Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara ve Haber AKS Tv Genel Yayın Yönetmeni Ümit Ceylan'ın konuğu olan AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, burada yaptığı açıklamada ilçe belediye başkan adayları ile ilgili değişim olabileceğine dikkati çekti.

Samsun'da yerel seçim öncesi ilçe belediye başkanlarının değişip değişmeyeceği konusunda da açıklamalar yapan Hakan Karaduman, şunları dile getirdi.
"İlçelerde yaşanabilecek değişim normal. Bu kesin birşey değil ama genel bir değişim ihtiyacı geçmiş seçimlerde de oldu ve bizim partimiz de yüzde 41 değişiklik yapıldı. Bazı illerde yüzde 100, bazılarında yüzde 10 ama ortalama olarak yüzde 40-45'lerde. Bugün açıklanan 74 il belediye başkan adaylarımızdan mevcutlardan yüzde 33'ü devam ediyor, yani 3'ünden birisi. Yaklaşık yüzde 65'lik bir değişim var. Yeni başkan adayları için de şunu söyleyebiliriz, biraz teşkilat ağırlıklı bir yenilenme olmuş genelde. İlçeler düzeyinde ne olur bilemiyoruz ama yüzde 40-50'lere varan bir değişiklik olabilir. Ortalama için bunu söyleyebilirim"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman, seçimde zorlanabilecekleri ilçeyi açıkladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman, seçimde zorlanabilecekleri ilçeyi açıkladı