24 Haziran 2019 Pazartesi

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI KARADUMAN SEÇİMDE KAÇ BELEDİYEYİ KAZANACAKLARINI AÇIKLADI

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman seçimde kaç belediyeyi kazanacaklarını açıkladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, partisinin 78'inci danışma meclisi toplantısında yerel seçimde Samsun'da kaç belediyeyi kazanacaklarını açıklayarak, " Rakibimiz yok" dedi.

09 Eylül 2018 Pazar 14:48 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, 78'inci danışma meclisi toplantısında yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, Samsun'da kazanacakları belediye sayısını açıkladı.


AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 78'inci İl Danışma Meclisi toplantısı Atakum ilçesinde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde düzenlendi.

Gerçekleşen 78'inci İl Danışma Meclisi toplantısında AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, yerel seçimler ile birlikte yerel seçimde belediye başkan adayı olmayın düşünenlere uyarılarda bulundu. Hakan Karaduman, konuşmasında ayrıca yapılacak yerel seçimde Samsun'da kazanacakları belediye sayısını da açıkladı.

Toplantıya AK Parti Çevre Şehir ve Kültür'den Sorumlu Genel Başkan  Yardımcısı Çiğdem Karaaslan,  AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, AK Parti Elazığ Milletvekili Şermin Balık, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçe başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe belediye başkanları ve teşkilat mensupları katıldı. 

ERKAN KANDEMİR SAMSUN'A GELİYOR
Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman yaptı. Yerel seçim süreciyle ilgili açıklama yapan Başkan Karaduman, salı günü önemli bir konuğu Samsun'da misafir edeceklerini söyledi. Başkan Karaduman, "Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erkan Kandemir, salı günü Samsun'a gelecek. Yönetim kurulumuz başta olmak üzere Samsun teşkilatı ile birlikte toplantı icra edeceğiz" dedi.  SAMSUN TEŞKİLATI ÖNCÜ
Samsun'da geçmiş dönemdeki il başkanlarının da katkılarıyla çok ciddi bir teşkilat yapısı ve diispilini oluştuğunu ifade eden Başkan Karaduman, "Burada bulunan önceki dönem il başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Samsun teşkilatı gerçekten dinamik ve sorumluluklarını yerine getiren bir teşkilat. Samsun hem bölgemizde hem de ülkemizde önde gelen, öncü teşkilatlardan. İl yönetimimizde yaş ortalamasını düşürdük. Bu dinamizmden biz yerel seçimlerde yararlanmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle başta genel başkan yardımcımız ve milletvekillerimiz olmak üzere belediye başkanlarımız ve tüm teşkilatımız olarak tek odaklanmamız gereken noktanın yerel şeçimler olduğunu vurgulamak istiyorum" dedi. 

RAKİPLERİMİZİ SEVİNDİRMEYELİM
Yerel seçimlerin  genel şeçimlerden biraz daha farklı olduğunu dile getiren Karaduman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gerçekten kapısını çalmadığımız ev, elini sıkmadığımız hane halkı kalmayacak şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. O nedenle önümüzdeki 6 aylık süreçte enerjimizi ve tüm planlarımızı sadece yerel şeçimlere odaklayacağız. Bazı ilçelerimiz de hepiniz biliyorsunuz. Daha önce belediyeleri kazanmadığımız ilçelerimizde siyaset yapmanın teşkilatçılık yapmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla çok şükür 17 belediyemizin 16 tanesi bizde. Belediyelerimiz ve belediye başkanlarımızın teşkilat çalışmalarına verdiği destek ve katkılarla yolumuza devam ediyoruz. İnşallah bir eksiğimizi de tamamlayarak 17 artı 1 le 31 mart 2019 akşamından sonra güzel bir güne uyanmayı Allah'tan niyaz  ediyorum."ADAY ADAYLARINA UYARI
"Partimizde kurumsal bir yapı var. Seçim takvimi açıklanmadan bizlerin teşkilat olarak aday adaylık sürecinde parti kimliğimize ve kurumsallığına uygun hareket etmemiz gerekmektedir. Aday adayı olan arkadaşlardan isteklerimiz var. Bu süreci partimizin geçirmiş olduğu 16 yıllık iktidar kimliğine ve teşkilat disiplinine, kurumsal yapısına herhangi bir zarar getirmeden görevde olan başkanlarımız ve teşkilat mensuplarımızı incitmeden, onları kötülemeden, insan onuruna yakışır hak hukuka riayet eden şekilde sözlerde ve beyanlarda bulunmaları. Özellikle sosyal medya konusunda da hassas davranmalarını rica ediyorum. Zaten rakibimiz yok arkadaşlar. Samsun'da da yok ülkemizde de yok. Kendi içimizde de çeşitli mücadelelere bürünerek rakiplerimizi sevindirmeyelim. Onlara fırsatlar vermeyelim. Hepimiz birbirimize destek olarak bu süreci birlikte götürelim. Yerel seçim sürecinin şehrimize hayırlar getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum" dedi."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gazeteci Necdet Uzun, Haber Gazetesine veda ederek ayrıldı

Samsun'da gazeteci Necdet Uzun, Haber Gazetesine veda ederek ayrıldı