17 Haziran 2019 Pazartesi

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI KARADUMAN'DAN İTTİFAK AÇIKLAMASI: HERKES KENDİ YOLUNA

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman'dan ittifak açıklaması: Herkes kendi yoluna

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, MHP'nin yerel seçimde AK Parti ile ittifak yapmayacaklarını açıklaması üzerine "MHP kararını verdi. Herkes kendi yoluna" dedi.

24 Ekim 2018 Çarşamba 13:11 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, yerel seçimde MHP ile ittifak yapılmayacak olması ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.


AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, yaptığı ittifak açıklamasında MHP'nin ipleri koparması ile ilgili "MHP kararını verdi ve tercihini açıkladı. Madem öyle, biz de bu konuda 'herkes kendi yoluna' diyoruz. Yerel seçimlerde kendi adaylarımızla sahada olacağız" dedi 

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, bir süredir MHP ile yapılması gündemde olan yerel seçimlerde ittifak konusunda yaşanan gelişmelerin ardından yazılı açıklama yaptı. 

24 Haziran'da gerçekleşen seçimlerde MHP ile sonuçları bakımından çok verimli olan Cumhur İttifakı yaptıklarını dile getiren Başkan Karaduman, "AK Parti her zaman ülkemizin ve milletimizin çıkarlarını gözetmiş, bu konuda daima kararlı bir duruş sergilemiştir. Ülkemizin ve milletimizin geleceğe daha kararlı ve sağlam adımlarla yürümesi adına da MHP ile gerçekleştirdiğimiz Cumhur İttifakı'nın önemli katkıları olmuştur. Biz Cumhur İttifakı'na zarar verecek hiçbir işin içerisinde olmadık" dedi. 

Bir süredir gündemde olan yerel seçimlerde ittifak yapılması ihtimalinin yaşanan gelişmelerin ardından ortadan kalkmasını değerlendiren Başkan Karaduman, "AK Parti ve MHP iki ayrı siyasi partidir. Bazı konularda farklı düşüncelerimiz, görüş ayrılıklarımız olabilir. MHP'nin ittifak konusundaki tercihi bu yönde oldu. Madem öyle biz de bu konuda, 'Herkes kendi yoluna' diyoruz. Ülkemizin her bölgesinde olduğu gibi Samsun'da da yerel seçimlerde kendi adaylarımızla sahada olacağız. Bizim için bir seçimin bittiği andan itibaren diğer seçimin çalışmaları başlar.  Bu doğrultuda da çalışmalarımıza gece gündüz devam ediyoruz" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta mecliste fındık için çalışma grubu kuran AK Parti'yi eleştirdi

Erhan Usta mecliste fındık için çalışma grubu kuran AK Parti'yi eleştirdi