11 Nisan 2021 Pazar

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI TUTUKLANAN DAİRE BAŞKANI OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Samsun İl Başkanı tutuklanan daire başkanı olayı ile ilgili açıklama yaptı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediyesinde rüşvet iddiasıyla tutuklanan daire başkanı olayının üzerinden geçen 18 günün sonunda açıklama yaptı.

09 Ocak 2021 Cumartesi 13:06 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, rüşvet iddiası ile tutuklanan daire başkanının olayı ile ilgili açıklama yaptı.


Dün gerçekleşen AK Parti İlçe Başkanları toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesinde görev yapan daire başkanının tutuklanması olayına ilişkin bilgiler verdi.

Söz konusu daire başkanının gözaltına alınması ve tutuklanması ile ilgili sürecin Samsun Büyükşehir Belediyesinin savcılığa yaptığı müracaat ile gerçekleştiğini kaydeden AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "Büyükşehir Belediye Başkanımız kendisinin kulağına gelen bazı duyumlar üzerine 2020 yılının 9'uncu ayında konuyla ilgili olarak bu duyumlar gerçektir, değildir, bununla bağlantılı olarak savcılığa müracaat ediliyor. Ve savcılığa yapılan müracaat sonrasında ortaya konulan çalışmalar sonucunda adı geçen bürokratın bir suç üstü yapıldığı bir süreç yaşandı. Bunun üstünü kapatalım, şuna zarar vermesin buna zarar vermesin demek yerine varsa cezasını çeksin, yoksa bu dedikodular ortadan kalksın diyerek isabetli bir karar ile savcılığa müracaat ederek olayın üstünü örtmek gibi bir düşüncesi olmadığına eminim, bu davranışından dolayı belediye başkanıma teşekkür ediyorum" dedi.AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, konuyla ilgili açıklamalarında ayrıca şunları dile getirdi.
"Bir suiistimal Hz. Adem'den bu zaman kadar her zaman ola gelmiştir. 4 binin üzerinde çalışanı olan bir belediyede bu tarz şeyler söz konusu olabilir. Bunu normal gördüğüm için ifade etmiyorum lütfen yanlış anlamayın. Şunun için ifade ediyorum. Bundan bir sene önce bir basın toplantısında her kimin elinde bir belge, bilgi varsa gelsin bizimle paylaşsın, biz şayet suç unsuru varsa onunla ilgili savcılığa gidip kendimiz şikayeti ortaya koyacağız diye duyurarak ifade ettik. Bugünde bu sözümüzün arkasında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız kendisinin kulağına gelen bazı duyumlar üzerine 2020 yılının 9'uncu ayında konuyla ilgili olarak bu duyumlar gerçektir, değildir, bununla bağlantılı olarak savcılığa müracaat ediliyor. Ve savcılığa yapılan müracaat sonrasında ortaya konulan çalışmalar sonucunda adı geçen bürokratın bir suç üstü yapıldığı bir süreç yaşandı. Bunun üstünü kapatalım, şuna zarar vermesin buna zarar vermesin demek yerine varsa cezasını çeksin, yoksa bu dedikodular ortadan kalksın diyerek isabetli bir karar ile savcılığa müracaat ederek olayın üstünü örtmek gibi bir düşünce olmadığına eminim, bu davranışından dolayı belediye başkanıma teşekkür ediyorum. Soruşturmanın selameti açısından daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. Yarın birgün çalışmalar bittikten sonra detaylar ortaya konulacaktır."

Ersan Aksu yaptığı açıklamanın ardından gazetecilerin olaydan haberdar edilip edilmediği, şikayetin sözlü mü yoksa yazılı mı yapıldığı ile ilgili soruları da cevaplandırdı.
"Kamunun merak ettiği noktalarda önümüzdeki hafta meclis toplantısı var. Bazen basın kendisinin sorduğu zaman olsun ister. Kamuoyunun merak ettiği noktalarda, bazen kamuoyu oluşturma konusunda etkin bir basınımız var. Bir il başkanı, bir belediye başkanı ne zaman hangi konuda açıklama yapacağını kendisi takdir eder."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Samsundan

11 Ocak 2021 Pazartesi 09:06

ÇOK ACEMİCE, ÇOK ÇİĞ BİR YAKLAŞIM OLMUŞ!

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Haydi Samsunspor taraftarı Yüksel Yıldırım'a moral desteği veriyoruz

Haydi Samsunspor taraftarı Yüksel Yıldırım'a moral desteği veriyoruz