25 Haziran 2021 Cuma

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İÇİN SÜRPRİZ BİR İSİM GÜNDEMDE

AK Parti Samsun İl Başkanlığı adaylığı için sürpriz bir isim gündemde

Samsun AK Parti'de İlçe kongreleri öncesi delege seçimleri başlarken, İl Başkanlığı için de kulisler yavaş yavaş hızlanmaya başladı. Samsun AK Parti İl Başkanlığı için sürpriz bir ismin aday olması bekleniyor.

12 Aralık 2019 Perşembe 17:11 SİYASET

Samsun'da AK Parti İl Başkanlığı için yapılacak kongre için Mehmet Teyyare adaylığını açıklarken, kulislerde sürpriz bir ismin de AK Parti Samsun İl Başkanlığı için aday olabileceği konuşuluyor.


AK Parti'nin Samsun İlçe Teşkilatlarında mahalle delege seçimleri devam ederken, geçtiğimiz günlerde İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam İlçe Başkanları görevden alınmıştı. Bu görevden alınmaların ardından AK Parti İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam ilçelerinde yapılması beklenen delege seçimleri ertelenerek ileri bir tarihe alındı.

Delege seçimleri ile birlikte AK Parti Samsun İlçe Başkanlıkları için yapılacak kongrelere kimlerin aday olacağı ile ilgili kulisler hızlandı. AK Parti Genel Merkezi İlçe Başkanlıkları için yapılacak kongrelerde her ne kadar tek liste ile gidilmesi talimatını da verse de, Samsun'da bazı ilçelerde kongrelerde başkanlık için adayların çıkması bekleniyor.

AK Parti Samsun İlçe Teşkilatlarında bu gelişmeler yaşanırken bir yandan da İl Başkanlığı için yapılacak seçim için kulislerde kulisler yapılıyor. AK Parti Samsun İl Başkanlığı için yapılacak kongrede aday olup olmayacağı merak edilirken, parti içi kulislerinde bazı isimlerin il başkanlığına aday olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. AK Parti cephesinde mevcut İl Başkanı Ersan Aksu'nun da yılbaşından sonra görevden alınacağı gündeme gelirken, bu iddianın ciddiyeti ve resmiyetinin olmadığını da haberimizde belirtelim. Ersan Aksu, görevden alınan ilçe başkanlarının yerine atanacak isimlerin belirlenmesi ile ilgili süreçte  kendisine yakın olan isimlerin bu görevlere gelmesi yönünde İl Kongresi için hazırlıklar ve hamleler yaparken, AK Parti kulislerinde bir yandan da Ersan Aksu'nun görevden alınma ihtimaline karşılık bazı isimler İl Başkanlığı için genel merkez ve Samsun ayağında kulisler yapıyor.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı kongresine uzun bir süre bulunurken, şuan itibarı ile İl Başkanlığı için Mehmet Teyyare adaylığını resmi olarak duyururken, eski milletvekili Ahmet Yeni ile birlikte bir sürpriz ismin daha AK Parti Samsun İl Başkanlığına aday olacağı yönünde bilgiler gündeme geldi. Eski Milletvekili Ahmet Yeni haricinde AK Parti Samsun İl Başkanlığı için yapılacak kongrede yine eski bir milletvekili olan Hasan Basri Kurt'un isminin geçtiği, bu konuda ise ilerleyen süreçte ciddi gelişmelerin olması bekleniyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesine 20 milyonluk yatırım ile tekstil fabrikası yapılacak

Samsun'un Tekkeköy ilçesine 20 milyonluk yatırım ile tekstil fabrikası yapılacak