22 Ocak 2019 Salı

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN ALINAN MUHARREM GÖKSEL'DEN SERT AÇIKLAMA

AK Parti Samsun İl Başkanlığı görevinden alınan Muharrem Göksel'den sert açıklama

AK Parti Samsun İl Başkanlığı görevinden alınan Muharrem Göksel'den "Yaşanan bu süreçte hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum" açıklaması geldi.

25 Ocak 2018 Perşembe 19:16 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun İl Başkanlığı görevinden geçtiğimiz günlerde alınan Muharrem Göksel, temayül sürecinde kendisine haksızlık yapıldığını söyleyerek sert açıklamalarda bulundu.


AK Parti Samsun İl Başkanlığına Avukat Hakan Karaduman'ın atanması sonrası il başkanlığı görevini devreden Muharrem Göksel, görevi bıraktığı süreç öncesi kendisi aleyhinde bazı basın organlarında yayınlanan 'görevden alındı, istifa etti' şeklinde ki haberlerle ilgili de "Yaşanan bu süreçte hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum" dedi.

ÖBÜR DÜNYADA KARŞIMA DİZİLECEKLER

Medyaveri'ye açıklama yapan Muharrem Göksel, yapılan temayül sonucu Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Avukat Hakan Karaduman’ı tercih etmesi üzerine istifasını sunarak görevi teslim ettiğini söyledi.

Temayül sürecinde kendisine yapılan haksızlıklarla ilgili de sert konuşan Muharrem Göksel, basın mensuplarını kastederek, "Öbür dünyada herkes karşıma dizilecek. Böyle iş yok! Ben bu konuda samimi söylüyorum, hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum. Basında öyle çok yalan yazdılar. Ama ben seçmiyorum, bu süreçte kimseye hakkımı helal etmiyorum" diye konuştu.  

İSTİFAMI SUNDUM YÖNETİM ONAYLADI

AK Parti Samsun İl Başkanlığını Hakan Karaduman'a devir teslim etmeden önce istifasını verdiğini söyleyen Muharrem Göksel, "Hakan Karaduman arkadaşımıza başkanlığın tevdi edildiği gün ben de istifamı yönetime sundum. Yönetim Kurulu da istifamı onayladı. Otomatikman yeni başkan yönetimin başına geçmiş oldu" dedi.  

ATAMA DEĞİL GÖREVLENDİRME

Hakan Karaduman'ın İl Başkanlığı görevine gelmesinin bir atama olmadığını belirten Muharrem Göksel, şunları dile getirdi.
"Bu bir görevlendirme, atama değil. Arkadaşımıza yetki verdiler. Hakan Karaduman arkadaşımız kongreye kadar kendisine verilen bu yetkiyle görevi sürdürecek. Atama ile gelen başkanlar süreli geliyor. İlçe kongrelerini tamamladıktan sonra il kongresinde aday olacak. Büyük ihtimalle karşısına aday çıkmazsa kongrede resmen seçilerek il başkanı olacak. Elbette başka aday da çıkabilir. Belli olmaz. Geçmişte örnekleri var. Ancak başka aday da çıksa arkadaşımız seçimi kazanır. İl Başkanı kongreyi yaparken yönetimi de değiştirecektir. Hepsini değilse bile pek çoğunu yenileyecektir." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

alara dülger

27 Ocak 2018 Cumartesi 02:59

Esas biz hela etmiyoz etmicezde bar yapılan bahçelerimizde açıkda içip naralar sazlar ama duyuramadık hatta 2011 de mahkeme kararını bile uygulatamadık kendi bahçelernde içseler sazlar çalsa içinler naralar atsa kabul edermi biz haklarımzı helal etmcez asla sala göz yumanup biziteslim edenlere

Ziya KUL

26 Ocak 2018 Cuma 09:39

2-yapmaya başlıyorlar.Tıpkı Muharrem Göksel’in “hakkımı helal etmiyorum” dediği haber sitelerinden birinden sitemini iletmesi gibi…

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliği, Samsunspor yardım kampanyasında toplanan son para miktarını açıkladı

Samsun Valiliği, Samsunspor yardım kampanyasında toplanan son para miktarını açıkladı