30 Mayıs 2020 Cumartesi

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANLIĞINA İSMİ GEÇENLERİN LİSTESİ ERDOĞAN'A VERİLECEK

AK Parti Samsun İl Başkanlığına ismi geçenlerin listesi Erdoğan'a verilecek

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in istifa edeceği ve yerine gelecek olan İl Başkanlarına ait isim listesinin Sinop'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacağı iddia edildi.

30 Aralık 2017 Cumartesi 15:02 SİYASET
AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in yerine getirilebilecek isimlerin bugün Sinop'ta yapılacak kongre öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verileceği ve bunların arasında yapılacak tercih sonrasında yeni il başkanının açıklanacağı bildirildi.

TALİMAT VERMİŞTİ

Haber Gazetesinde yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş'ın görevden alınması için direttiği Muharrem Göksel'in yerine atanacak isimlerin kendisine ulaştırılmasını istemişti. Erdoğan'ın, bu isimlerin parti içinden kimselere değil, vatandaşa yakın olması ve partinin oylarını artırabilecek yapıdaki kişiler arasından tercih edilmesi konusunda talimat vermişti.

GÖRÜŞLERİ ALINACAK

Temayül yoklamaları ve anketler sonrasında, belediye başkanları ve milletvekillerinin görüşünün alınmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine sunulan isimler arasından birini Samsun il başkanı olarak atayacak. Bugün yapılacak Sinop il kongresine ise Samsun milletvekillerinin yanı sıra bazı il ve ilçe teşkilat başkanlarıyla belediye başkanlarının katılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı 150 kişilik yönetim kurulu ile resmen kuruldu

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı 150 kişilik yönetim kurulu ile resmen kuruldu