26 Nisan 2019 Cuma

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANLIĞININ SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ MİTİNG HAVASINDA AÇILDI

AK Parti Samsun İl Başkanlığının Seçim Koordinasyon Merkezi miting havasında açıldı

AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından İlkadım ilçesinde yapılan Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) açılışı miting havasında gerçekleşti. AK Parti Samsun İl Başkanlığının SKM açılışına milletvekili adayları katıldı.

26 Mayıs 2018 Cumartesi 18:27 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun İl Başkanlığı tarafından İlkadım ilçesi Liman mahallesinde Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) düzenlenen törenle açıldı.


AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından açılışı yapılan Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışına Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile birlikte AK Parti Samsun Milletvekili adayları katıldı. Miting havasında gerçekleşen SKM açılışında konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Seçimde güçlü başkanı seçiyoruz, güçlü Meclisi seçiyoruz, güçlü Türkiye'yi inşa ediyoruz." dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından İlkadım ilçesinde bulunan seçim koordinasyon merkezinin açılışına katılan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, burada yaptığı konuşmada, AK Parti ile Türk milletinin birlikte tarih yazdığını söyledi.

Türkiye'nin bölgesinde yıldız gibi parlayan bir ülke olduğuna işaret eden Ahmet Demircan, Türkiye'nin de bulunduğu coğrafyayı 100 yıl önce bölenlerin torunlarının bugün de haritaları yeniden şekillendirmeye çalıştığını anlattı.Ortadoğu'daki ülkelere sadece askeri müdahale yapılmadığına dikkati çeken AK Parti Samsun Milletvekili ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Ülkelerin düşüncelerine, ekonomilerine saldırı, milletlerin kanaatlerine saldırı yapıyorlar. Bu saldırıları da milletlerin içinden çıkardıkları hainlerle yapıyorlar. Bunların hepsi ile karşı karşıya geldik. Bu aziz millet sadece kendi meselelerine değil, mazlumların da meselelerine sahip çıkarak büyük bir imtihan veriyor. Büyük bir onur ve şerefle, altın harflerle yazıyor." diye konuştu.

Geçeceğimiz sistem olsaydı altı kat kalkınırdık

Türkiye'nin 24 Haziran'dan itibaren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni uygulayacağını belirten Ahmet Demircan, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin 2002 yılından itibaren yakaladığı istikrar sayesinde kalkınma yaşadık. Türkiye'nin gayrı safi milli hasılası üç kat arttı ama eğer sistem darbeler getiren sistem olmasaydı, yani şu anda geçeceğimiz sistem olsaydı üç kat değil, altı kat kalkınırdık. 24 Haziran'da iki sandık milletimizin önüne gelecek. Birinci sandıkta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı seçiyoruz. İkinci sandıkta Recep Tayyip Erdoğan'ın milletin hizmetine sunmak için getirdiği kanunları hiç aksamadan çıkaracak ve yerine getireceğiz."Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan partililere seslenen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti'nin Mecliste çoğunluğu olmasaydı terörle etkin mücadele edemeyeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Eğer Mecliste AK Parti'nin tek başına çoğunluğu olmasaydı, Güneydoğu'da sınırımız dışında bizi kuşatmaya çalışan terör oluşumuna karşı mücadele verebilir miydik hükümet olarak? Meclis'ten izin çıkmazdı. Çıkmayacağını görüyorduk eğer biz çoğunlukta olmasaydık. Çünkü muhalefet ne diyordu, 'Ne işiniz var Afrin'de'. Orada bir terör grubuna Amerika kamyon kamyon, uçak dolusu silah vererek silahlandırıyor, benim ülkeme oradan saldırıyordu. Girdik inlerine, yuvalarına, hepsi kayboldu, toz oldu. Bu, güçlü Meclis ve güçlü yürütme ile olacağının en çarpıcı örneğidir. Seçimde güçlü başkanı seçiyoruz, güçlü Meclis'i seçiyoruz, güçlü Türkiye'yi inşa ediyoruz."

AK Parti Samsun İl Başkanlığının Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ile birlikte AK Parti Samsun milletvekilleri Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, ile milletvekili adayları Yusuf Ziya Yılmaz, Bekir Keleş, Elif Coşkun Bilgin, Caner Göktepe, Muhammet Yasir Okudan katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Yusuf Ziya Çakır seçildi

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Yusuf Ziya Çakır seçildi