25 Haziran 2019 Salı

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI SÜLEYMAN KALDIRIM'DAN İSRAİL TEPKİSİ

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Süleyman Kaldırım'dan İsrail tepkisi

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Süleyman Kaldırım, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği terörist saldırılara tepki gösterdi.

17 Mayıs 2018 Perşembe 16:17 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili aday adayı Süleyman Kaldırım, ABD'nin Kudüs kararı ve İsrail'in Fİlistin'de başlattığı katliamları kınadığını açıkladı.


İsrail'in Gazze'de katliam yaptığını ve bu durumun asla ve asla kabul edilemeyeceğini belirten Süleyman Kaldırım, "İsrail devleti, Gazze'de 60 Filistinliyi şehit etti 2 bin 700 kişiyi ise yaraladı. Gerçekleştirilen saldırıda 8 aylık bir bebek gazla boğularak hayatını kaybetti.  Filistin'de yaşanan katliamlara seyirci ve sessiz kalmamız söz konusu olamaz. Amerika, İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Filistin'in başkenti Kudüs'e taşıyarak burada adeta katliamın fitilini ateşlemiş oldu. İsrail devleti, Gazze'de İsrail Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması kararını protesto eden Filistinlilere gerçek mermiler kullanarak saldırdı.  Bu saldırılarda 60 Filistinli hayatını kaybetti. Filistin'de İsrail devleti dünyanın gözü önünde katliam yapmıştır." dedi.

İsrail'in katil ve terörist bir devlet olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Süleyman Kaldırım,  Filistin'de yaşanan katliama karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Türkiye'nin 18 Mayıs Cuma günü İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek Kudüs Mitingi ile tepkisini göstereceğini dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Üniversitesi'nin ana kampüsü Canik'te değil 19 Mayıs ilçesinde olacak

Samsun Üniversitesi'nin ana kampüsü Canik'te değil 19 Mayıs ilçesinde olacak