20 Şubat 2019 Çarşamba

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİNDE HANGİ İSİMLER YER ALACAK ANKARA KUŞU İP UÇLARINI VERDİ

AK Parti Samsun Milletvekili aday listesinde hangi isimler yer alacak Ankara Kuşu ip uçlarını verdi

AK Parti Samsun milletvekili aday listesinde yer alacak isimler için nefesler tutulurken Twitter fenomeni Ankara Kuşu, AK Parti'nin Samsun listesinde 24 Haziran seçimlerinde yer alacak isimlerin ip uçlarını vermeye başladı.

07 Mayıs 2018 Pazartesi 14:08 SİYASET

AK Parti'nin Samsun milletvekili aday listesinde hangi isimler olacak. 24 Haziran seçimlerinde AK Parti Samsun Milletvekili adaylarının kimler olacağı merak ediliyor..


24 Haziran'da yapılacak erken seçimde AK Parti'nin Samsun milletvekili aday adaylarının kimler olacağı ile ilgili kulislerde bazı isimler ortaya atılırken, Twitter fenomeni Ankara Kuşu, son günlerde Samsun milletvekili adayları için bazı isimlerle ilgili verdiği mesajlarla dikkat çekti.

1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin Samsun Milletvekili aday listesinde Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırcalı yer alarak seçilmişlerdi. 24 Haziran erken seçiminde ise AK Parti'nin Samsun Milletvekili adayları arasında mevcut milletvekillerinin yer alıp almayacağı ile ilgili çeşitli spekülasyonlar yapılsada, mevcut milletvekilleri Samsun'dan yeniden başvurularını yaptı.

Hatırlanacağı üzere AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yaparken, Samsun'da düzenlenen İşitme Engelliler Olimpiyatları sürecinde kabine değişikliği ile görevden alınmıştı. Yeni kabinede ise AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Sağlık Bakanı olarak görev alırken, AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ise AK Parti Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcısı olarak yerini muhafaza etmişti.

Mevcut milletvekillerinin 24 Haziran'da yapılacak erken seçimde, AK Partinin 9 kişiden oluşacak Samsun Milletvekili aday listesinde yer alıp almayacakları, listede yeni isimlerin olup olmayacağı merak edilirken Twitter fenomeni Ankara Kuşu ise son günlerde Çiğdem Karaaslan ile ilgili attığı mesajlarla dikkat çekti. Ankara Kuşu Çiğdem Karaaslan ile ilgili net mesaj vererek, "Cumhurbaşkanımız Çiğdem hanımı yedirtmez" dedi.


Ankara Kuşu, Çiğdem Karaaslan'ın yanı sıra Samsun ile ilgili seçim sürecine ilişkin attığı tweetlerle de adeta AK Parti'nin Samsun aday listesinde kimlerin olacağı ile ilgili ip uçları verdi. Buna göre Ankara Kuşu son günlerde özellikle üzerinde durduğu Çiğdem Karaaslan'ın 24 Haziran seçimlerindne AK Parti Samsun Milletvekili aday listesinden yer alacağının mesajını verirken, Gençlik ve Spor Bakanlığı müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden ile ilgili de sinyal verdi.

Ankara Kuşu, Kamuran Özden ile ilgili, "Samsun'dan adaylık başvurusu yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı müsteşar yardımcısı Kamuran Özden bey'e başarılar diliyorum. Kendisi çok nazik ve beyefendi biridir. İnşallah her şey gönlünce olur" mesajı paylaşarak, Kamuran Özden'in de milletvekili aday listesinde isminin yer alacağına yönelik adeta ip ucu verdi.

AK Parti'nin Samsun Milletvekili aday listesinde yer alacak isimlerle ilgili ufak ufak mesajlar veren Ankara Kuşu ayrıca "AK Parti listelerine aday daha önce TÜGVA'da görev almış tertemiz pırlanta gibi genç arkadaşlar var. Kütahya, Şırnak, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Mersin ve Samsun'dan aday çıkan bu 7-8 dinamik gencimiz oldukça şanslı" tweeti atarak AK Parti'nin Samsun Milletvekili aday listesinde TÜGVA'da görev almış isimlerin yer alabileceğini gündeme getirdi.

TÜGVA Samsun Şube Başkanı Hakan Durmuşoğlu ise AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı olurken, Ankara Kuşu attığı twetlerle AK Parti'nin Samsun listesinde Çiğdem Karaaslan'ın banko, GSB Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden ve TÜGVA Samsun eski Şube Başkanı Hakan Durmuşoğlu'nun da yer alabileceği mesajını vermiş oldu. Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olan Yusuf Ziya Yılmaz'ın da listede yer alması bekleniyor.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Merkez Bankası döviz imkan oran sınırını yüzde 45'e düşürdü

Merkez Bankası döviz imkan oran sınırını yüzde 45'e düşürdü