20 Eylül 2020 Pazar

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ ÇİĞDEM KARAASLAN'DAN MİLLET İTTİFAKINA HDP ELEŞTİRİSİ

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'dan Millet İttifakına HDP eleştirisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Millet İttifakını eleştirerek, "Millet İttifakından bir Allah'ın kulu çıkıp da diyemedi ki, 'Teröristlere sırtımızı dayadık diyen HDP ile hiçbir ortaklığımız yok.' diyen oldu mu" dedi.

29 Mart 2019 Cuma 21:40 SİYASET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Canik ilçesinde Muhtarlar Derneğine yaptığı ziyarette gerçekleştirdiği konuşmada Millet İttifakını eleştirdi.


Çiğdem Karaaslan, partisinin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ve Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı ile Canik Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından itibaren Türkiye'de çok şeyin değiştiğine işaret eden Çiğdem Karaaslan, "Çok hızlı değişimler olduğu için bazı şeyleri çok çabuk unutuyoruz. Türkiye siyasetinde özellikle son 10 günde yaşananlar göstermiştir ki mesele sadece belediye başkanlarını seçeceğimiz yerel seçim olmaktan çıkmıştır. Mesele bir beka meselesidir, var olma mücadelesinin bugünkü adıdır. 31 Mart'ta başlayacak yeni dönemin anahtarı yalnızca yerel hizmetlere ulaşma noktasında bir geçiş sağlamayacak, aynı zamanda Türkiye'nin itibarı bütün dünyada daha da yükselmiş olacak." ifadelerini kullandı."Bizim bir derdimiz var, o da vatan" 
Samsun'un Canik ilçesinde yaptığı konuşmada Millet İttifakı'nı eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, şöyle devam etti:

"Millet İttifakı'ndan bir Allah'ın kulu çıkıp da diyemedi ki, 'Teröristlere sırtımızı dayadık diyen HDP ile hiçbir ortaklığımız yok.'  diyen oldu mu? Bir Allah'ın kulu çıkıp demedi ki, 'AK Parti ve Cumhur İttifakı sürekli bununla itham ediyor, asla böyle bir şey yok. Hiç bir işbirliğimiz yoktur.' Diyen oldu mu? Ne belediye başkan adaylarından ne genel başkanlarından ne de belediye meclis üyesi adaylarından hiç oldu mu? Olamaz. Çünkü bu ittifakın ortaklarının kimler olduğu ortadadır. Biz bugüne kadar inanmadığı şeyleri söyleyenlerden hiç olmadık."

Cumhur İttifakı'nın ortaklarının Türkiye'ye aşkla bağlı olduğunu vurgulayan Karaaslan, "Bizim seçimi kazanıp kazanmamak gibi bir derdimiz yok. Bizim bir derdimiz var, o da vatan. Bu vatana yan gözle bakana, bırakın tehdit etmeyi, aklından bile böyle bir şey geçirene bu millet sandıkta cevabını verir. Bize o tehditler savuranlara, dağlardan mesajlar yollayanlara, okyanus ötesinden video çekip yollayanlara tek tek millet sandıkta cevap verecek. Yine şaşıracaklar. Yine 'Nasıl oldu' diyecekler. Yine patlıcan ve domatesten medet umanlar bu sonuçla hüsrana uğrayacak. Çünkü milletimizin vicdanı da vatan sevdası da vatan ve millete olan bağlılığı da hiçbir şeyle ölçülmez."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Necati

30 Mart 2019 Cumartesi 16:50

Belediye başkanlarının biri borçtan belediyenin doğalgazını bile kestirmiş, biri verdiği sözlerin onda birini yapamamış, birini görevden alıp vekil yapmışsın, birine b. Şehiri veremeyince ilçe beğendiremeyip en son Atakum a yerleştirmişsin, örnek bir proje yok, 5 yıl önce söz verilen kentsel dönüşüm yok, mahalleye doğalgaz aöÜ vermişsin daha geçen hafta kazma vurdular. Kısaca insanın söyleyecek sözü olmayınca başka başka şeyler söylermiş.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Haydi Samsun şahlanış için sandıkta güçlü evet

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Haydi Samsun şahlanış için sandıkta güçlü evet