26 Kasım 2020 Perşembe

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ: FINDIK ÜRETİCİLERİ MAĞDUR EDİLMEYECEK

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Fındık üreticileri mağdur edilmeyecek

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, fındık üreticilerinin mağdur edilmeyeceğini açıklayarak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile fındık konusunda görüşme yaptıklarını ve üreticileri rahatlatma yönünde gereken adımların atılacağını söyledi.

23 Temmuz 2019 Salı 13:11 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, fındık üreticilerine seslenerek, "Biraz daha sabır" derken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile 2019- 2020 fındık sezonunu değerlendirmek ve eylem planı oluşturmak üzere yaptıkları toplantı ile ilgili bilgiler verdi.


AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, fındık konusu ile ilgili yaptığı açıklamada, "17 Temmuz Çarşamba günü Fındık Bölgesi Milletvekillerimiz ile birlikte 2019- 2020 fındık sezonunu değerlendirmek ve eylem planı oluşturmak üzere bir araya gelmiştik. Bu toplantımızın bir adım sonrası Fındık Bölgesi Milletvekili olarak; Tarım ve Orman Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli ile bir araya gelerek, hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanmasını ve fındıkta belirsizliğin ortadan kalkmasını amaçlamıştık. Tarım ve Orman Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli ile Bölge Milletvekilleri ile biraraya gelerek, fiyattan, kaliteye, bölgesel iş birliklerine, üreticinin talep ve beklentilerine kadar pek çok konuyu değerlendirdik. Sayın Bakanımız kısa zamanda çalışmalarını bitirerek, üreticilerimizi rahatlatma yolunda gerekli adımları atacaklarını, her zaman olduğu gibi yine üreticinin yanında olduklarını göstereceklerini, bu çalışmaların tamamlanması için bir miktar daha sabretmelerini tavsiye etti. Sayın Bakanımızın da dediği gibi en kısa zaman içinde gerekli adımlar atılarak, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşülerek, fındıkla ilgili nihai karar hükümetimiz tarafından verilecek ve bölge halkımıza duyurulacaktır. Hükümetimizin geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de fındık üreticimizi mağdur etmeyecek bir politika izleyeceğine inanıyoruz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir uyardı! Yeni genel Sekreter İlhan Bayram'ın adı kullanılarak para toplanıyor

Samsun Büyükşehir uyardı! Yeni genel Sekreter İlhan Bayram'ın adı kullanılarak para toplanıyor