24 Haziran 2019 Pazartesi

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ MAZBATASINI ALDI YEREL SEÇİM MESAJI VERDİ! HAZIRIZ

AK Parti Samsun Milletvekilleri mazbatasını aldı yerel seçim mesajı verdi! Hazırız

AK Parti Samsun Milletvetvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, 24 Haziran seçimlerinin ardından mazbatalarını aldı.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 12:51 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı mazbatalarını alırken, yeril seçim ile ilgili verdikleri mesajda "Hazırız" dedi.

 
24 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti'den Samsun Milletvekili seçilen Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, Samsun Adalet Sarayına giderek Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz ve Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver'den mazbatalarını aldı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz ve Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver'den mazbatalarını aldıktan sonra bir açıklama yapan Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, mazbatalarını almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.Türkiye daha etkin bir demokrasiye geçti

Sağlık Bakanı Ahmet  Demircan, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin önemine vurgu yaparak "Bu seçimin önemi şuydu; Türkiye yeni bir sisteme dönüşüm yaptı. Demokrasisini parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yani Başkanlık Sistemi'ne dönüştürdü. Yeni sistemle Türkiye'nin önünün daha açık ve daha etkin bir demokrasi döneminin başladığına inanıyorum. Halk iradesi daha etkin bir hal almıştır yeni sistemle... Milletimiz, ülke egemenliği üzerindeki yetkisini, gücünü daha iyi kullanır hale gelmiştir." diye konuştu.

Yerel seçim çalışmalarına başladıklarını da ifade eden Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Önümüzde 2019 yerel yönetimler seçimi var. 9 ay gibi bir süre kaldı. Yerel yönetimler seçimi daha komplike, daha geniş tabanlı bir seçimdir. Bu seçime şimdiden hazırlanmak lazım. Biz hazırlıkları da genelde öyle yaparız. Bir seçim biter öbür seçimin hazırlıkları başlar." dedi.

ÇİĞDEM KARAASLAN: ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Mazbatasını alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin hayırlı olmasını diledi.

Yeni dönemde sorumluluklarının daha çok arttığına işaret eden Çiğdem Karaaslan, "Değişen sistemle birlikte bu sistemin ilk milletvekilleri olmak bizim için büyük bir onur. Güzel şehrimiz Samsun'u Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edecek olmak da... Önümüzdeki dönem şehrimiz ama ondan öte ülkemiz için elimizden gelen gayreti, çabayı göstermeye ve çalışmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ta 24 Haziran seçimlerinde partilerine ve Recep Tayyip Erdoğan'a destek veren Samsun halkına teşekkür ederek "25. ve 26. Dönem’in ardından yeni sistemin ilk milletvekilleri olarak 27. Dönem de hemşehrilerimizin bizlere göstermiş olduğu destekten, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı da birinci turda tekrar layık olduğu makama getirdikleri için bütün milletimize sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de baraj gölüne atlayan tur rehberi Selçuk Korkut kayboldu

Samsun Vezirköprü'de baraj gölüne atlayan tur rehberi Selçuk Korkut kayboldu