23 Eylül 2020 Çarşamba

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ MİLLET İTTİFAKINI ELEŞTİRDİ! KİRLİ İTTİFAK

AK Parti Samsun Milletvekilleri Millet İttifakını eleştirdi! Kirli İttifak

Samsun'da AK Parti İlkadım İlçe Başkanlığı tarafından Cumhur İttifakı buluşmasında konuşan AK Parti Milletvekilleri, Millet İttifakını eleştirerek, "Adını Millet İttifakı koydular ama milletin vicdanına açıklayamadıkları bir birliktelik, Kirli ittifak" dedi.

02 Şubat 2019 Cumartesi 17:00 SİYASET

Samsun'da AK Parti Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan ve Fuat Köktaş, Derebahçe Sosyal Tesislerinde MHP'lilerin de katıldığı Cumhur İttifakı buluşmasında, Millet İttifakını hedef aldı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, yapılan toplantıda "Adını Millet İttifakı koydular ama milletin vicdanına açıklayamadıkları bir birliktelik. İçinde kimler var kimler yok. Buz dağının şu anda görülen yüzü ortada ama görülmeyen yüzü de 31 Mart'a kadar peyderpey çıkacaktır sahneye." dedi.

Çiğdem Karaaslan, partisinin İlkadım İlçe Başkanlığı tarafından Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'de vatandaşlar tarafından sahiplenildiğini söyledi.Yerel seçimlerin yapılacağı 31 Mart'a kadar çalınmadık kapı bırakmayacaklarını vurgulayan Karaaslan, "Bu seçim yerelde belediye başkanlarımızı seçeceğimiz seçim olduğu kadar, aynı zamanda bu güzel ülkemizin geleceğinin de önemli eşiği olacaktır. Cumhur İttifakı milletimizin bize emanetidir. Emaneti başımızın üzerinde taşıyoruz. Bir de diğer tarafa bakın. Adını Millet İttifakı koydular ama milletin vicdanına açıklayamadıkları bir birliktelik. İçinde kimler var, kimler yok. Buz dağının şu anda görülen yüzü ortada ama görülmeyen yüzü de 31 Mart'a kadar peyderpey çıkacaktır sahneye." diye konuştu.Vatanlarını ve bayraklarını sevdiklerini, bütün kutsal değerleri için yaşadıklarını, onları korumak için yeri geldiğinde canlarından vazgeçebildiklerini dile getiren Karaaslan, "İşte bugün sadece bu tehditlerle uğraşabilmek için değil, aynı zamanda bu ülkeyi daha geliştirmek için, aynı zamanda çıtayı daha yukarıya taşımak için, aynı zamanda 2013 hedeflerimize daha çabuk ulaşabilmek için bir aradayız ve birlikteyiz. Bu birlikteliğimiz ve beraberliğimiz her geçen gün güçlenerek devam edecektir, bundan şüphemiz yok." dedi.

Çiğdem Karaaslan, Cumhur İttifakı adaylarının çok tecrübeli isimlerden oluştuğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Biz işin ehli isimlerle sahadayız. Biz günlük politikalar yapmayacağız. Biz siyasetin kısır çekişmelerine günümüzü hapsetmeyeceğiz. Biz yaşam standartlarını 16 yılda Türkiye'yi getirdiğimiz noktadan daha yukarıya taşıyacağız ve şehirlerin beklentilerini yapacağız. Toplumun tüm dezavantajlı grupları için çözüm üreten, proje üreten ve 'yaptıklarımız yetmez' diyen bizim AK kadrolarımızdır. Cumhur İttifakı adayı olarak sahada kapı kapı dolaşan isimler bizim çok değerli ve tecrübeli isimlerimizdir. O yüzden biz ekibimize çok güveniyoruz. Bugüne kadar ki başarılarımızın altında gönülden gönüle kurduğumuz bağ olduğunu biliyoruz ve gönül belediyeciliği yapıyoruz." 

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ta yaptığı konuşmada, Millet İttifakını eleştirerek, şunları dile getirdi.
"Bir tarafta 31 mart seçimlerini beka meselesi olarak gören Cumhur İttifakı, bir tarafta ise bölücü terör örgütün güdümünde olan bir partinin desteğini alan, birliktelik yapan bir ittifak var. Bugün bu yapılan kirli ittifakları milletimiz çok iyi biliyor. O ittifakın ülkeye hayrının gelmeyeceğini de açık açık görüyor. Hepimiz aynı gemide yol alıyoruz. Bugüne kadar ne yaptıysak milletimizin desteği ile yaptık, bundan sonda da inşallah milletimizin desteği ile yapmaya devam edeceğiz. Her zaman dile getiriyoruz; Cumhur ittifakı, millet aklı. Burada kurulan güçlü bir ittifak var. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmuş olduğu güçlü bir birliktelik var. Bu birlikteliği bizler, hep birlikte el ele, omuz omuza yukarı taşıyarak başarıya ulaşmasını sağlayacağız. Bu ittifak ülkemizin, milletimizin beka meselesidir. Sadece 31 Mart'a kadar değil, ilelebet istikrarımız ve istikbalimiz için sürdüreceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın"

Toplantıya AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ile MHP ve AK Parti'liler katıldı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

HDP Samsun Eş Başkanı Cevdet Bakın'dan İlkadım'ı Necattin Demirtaş kazansın açıklaması

HDP Samsun Eş Başkanı Cevdet Bakın'dan İlkadım'ı Necattin Demirtaş kazansın açıklaması