27 Haziran 2019 Perşembe

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLLERİNE YENİ KABİNEDE BAKANLIK VERİLECEK Mİ

AK Parti Samsun Milletvekillerine yeni kabinede bakanlık verilecek mi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılan grup toplantısında yeni kabinede meclisten de bakanların olabileceğini açıklarken AK Parti Samsun Milletvekillerinden hangi ismin bakan olacağı merak konusu oldu.

07 Temmuz 2018 Cumartesi 14:06 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Pazartesi günü açıklanacak yeni kabinede meclistende bakanların olabileceğini söylemesi üzerine gözler AK Parti Samsun Milletvekillerine çevrildi.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, dün yaptığı bir açıklamada yeni kabinede partili bakanların olmayacağını söylemişti. Bugün gerçekleşen grup toplantısında ise Recep Tayyip Erdoğan, Pazartesi günü açıklanması beklenen yeni kabinede meclisten de bakanların olabileceğini ifade etti.

Samsun'da ise açıklanacak yeni kabinede AK Parti Samsun Milletvekillerine bakanlık görevi verilip verilmeyeceği merak konusu oldu. Bilindiği üzere AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan Sağlık Bakanlığı görevini yürütüyor. Yeni dönemde açıklanacak olan kabinede Samsun Milletvekili Ahmet Demircan'ın Sağlık Bakanlığı görevine devam edip etmeyeceği netlik kazanmazken, AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya yılmaz ve Çiğdem Karaaslan için de bir bakanlık beklentisi oluşmuş durumda. AK Parti hükümetleri döneminde şuana dek Samsun eski milletvekilli Mustafa Demir, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Samsun eski Milletvekili Suat Kılıç Gençlik ve Spor Bakanlığı, Samsun eski Milletvekili Akif Çağatay Kılıç Gençlik ve Spor Bakanlığı görevlerinde bulundu.

24 Haziran seçimlerinin ardından Pazartesi günü açıklanması beklenen yeni kabinede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Meclisten de bakanlar olabilir" açıklaması sonrası  AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı isimlerinden birine bakanlık verilip verilmeyeceği merak konusu oldu. 

ERHAN USTA İÇİN DE BAKANLIK BEKLENİYOR AMA..
Bunun yanı sıra MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'ya da yeni kabinede Cumhur İttifakı nedeni ile bakanlık verilmesi yönünde bir beklenti var ancak bu konuda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sürecinde yaptığı bir açıklamada, "MHP'li isimlerden birine bakanlık verilirse ittifak biter" diyerek MHP Milletvekillerine bakanlık teklifi gelmesi ile ilgili beklentilerin önünü kapatmış oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kemal Zeybek'ten centilmen davranış! Neslihan Hancıoğlu'nun rozetini taktı

Kemal Zeybek'ten centilmen davranış! Neslihan Hancıoğlu'nun rozetini taktı