27 Haziran 2019 Perşembe

AK PARTİ SAMSUN'DA BİN 531 SANDIK İÇİN SEÇİM KURULLARINA İTİRAZDA BULUNDU

AK Parti Samsun'da bin 531 sandık için Seçim Kurullarına itirazda bulundu

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, 24 Haziran seçimlerinin ardından Samsun'da tespit edilen geçersiz oylar nedeni ile yaklaşık bin 531 sandıkta seçim sonuçlarına itirazda bulunulduğunu açıkladı.

27 Haziran 2018 Çarşamba 20:06 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, 24 Haziran seçimlerinin ardından Samsun'a bağlı tüm ilçelerde yaklaşık bin 531 sandıkta seçim sonuçlarını itirazda bulunarak il ve ilçe seçim kurullarına başvurdu.


Samsun'da AK Parti İl Başkanlığı, 24 Haziran Genel Seçimlerinde Samsun'da 20 binin üzerinde geçersiz oyun kayıtlara geçmesi üzerine harekete geçti. İl Başkanlığı, 'Millet iradesinin sandığa daha sağlıklı yansıması' gerekçesi ile Samsun'a bağlı tüm ilçelerde bin 531 sandıkta itirazda bulundu.

GEÇERSİZ OY SAYISI 2 KATINA ÇIKTI

Samsun'da 1 Kasım 2015 seçimlerinde 10 bin olan geçersiz oy sayısının, 24 Haziran 2018 seçimlerinde 20 bine çıkarak ikiye katlanması üzerine AK Parti Samsun İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin aynı anda yapılaması ve tek zarf kullanılması nedeniyle seçim kurullarının hatalı işlemler yapmış olabileceği kanaatine vardı.

AK Parti Samsun İl yönetimi bu amaçla, milletin iradesinin sandığa tam anlamıyla yansıyabilmesi için tüm ilçelerde bin 531 sandıkta oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kurulu'na itiraz etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

KYK yurtlarında kalan öğrencilerden yazın ücret alınmayacak

KYK yurtlarında kalan öğrencilerden yazın ücret alınmayacak