19 Eylül 2019 Perşembe

AK PARTİ'DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

AK Parti'de belediye başkan aday adaylığı için başvuru tarihi belli oldu

AK Parti'den Mart 2019 yerel seçimleri için belediye başkan adayı, meclis üyesi aday adayı olmayı düşünenler için başvuru takvimi belli oldu. Buna göre AK Parti'den Mart 2019 yerel seçimler için aday adaylığı başvuruları 5-12 Kasım 2018 tarihleri arası yapılacak.

02 Kasım 2018 Cuma 19:42 SİYASET

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanırken, Mart 2019 yerel seçimleri için belediye başkan aday adaylarının başvuru tarihleri de belli oldu.


AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK),  toplantı gündemiyle ilgili basın toplantısı düzenleyen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik,  gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik yaptığı açıklamada Mart 2019 yerel seçimleri için belediye başkan aday adaylığı başvurularının hangi tarihte yapılacağını da açıkladı. Ömer Çelik aday adaylığı başvuru tarihi ile ilgili şu bilgileri verdi.
"Partilerinden belediye başkanı aday adayı olacakların başvuruları 5-12 Kasım 2018'de alınacak. MKYK'mızın kararıyla bütün seçim çevrelerinde partimiz adayların tespiti ve sıralamasında 'merkez yoklaması' usulünü uygulayacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Rasim Sabah'ı öldüren polis memuru için 12 ila 18 yıl hapis istendi

Samsun'da Rasim Sabah'ı öldüren polis memuru için 12 ila 18 yıl hapis istendi