24 Nisan 2019 Çarşamba

AK PARTİ'NİN 27'İNCİ DÖNEM SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAYI KESİN LİSTESİ AÇIKLANDI

AK Parti'nin 27'inci dönem Samsun Milletvekili adayı kesin listesi açıklandı

AK Parti'nin 24 Haziran 2018 seçimleri Samsun milletvekili aday listesinde yer alan isimler netleşti. AK Parti Samsun 27'inci dönem milletvekili adaylarının isim listesi..

21 Mayıs 2018 Pazartesi 17:09 SİYASET

AK Parti 27'inci dönem milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kuruluna teslim etti. AK Parti'nin 24 Haziran 2018 seçimleri Samsun Milletvekili aday listesinde yer alan isimler belli oldu.


AK Parti'nin Samsun Milletvekili aday listesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı görevinden bulunan Akif Çağatay Kılıç'ın yer almadığı görüldü. Akif Çağatay Kılıç, 24 Haziran seçimleri için İstanbul'dan aday gösterilirken, Hasan Basri Kurt listede yer almadı. AK Parti'nin Samsun Milletvekili aday listesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinden istifa ederek aday adayı olan Yusuf Ziya Yılmaz ikinci sırada yer aldı. 

İşte AK Parti'nin Samsun Milletvekili aday listesinde yer alan isimler


AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI HAKAN KARADUMAN'DAN LİSTE AÇIKLAMASI
Öte yandan AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, aday listelerinin açıklanması sonrası bir açıklama yaptı. AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman açıklamasında şunları dile getirdi.

"Partimizin 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için hazırlanan aday listesinin Yüksek Seçim Kurulu’na verilmesiyle birlikte ilimizin adayları da belli oldu. Partimizin çalışmaları ve Cumhurbaşkanımızın takdiri ile belirlenen adaylarımız sırasıyla şöyledir: Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan,Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Bekir Keleş, Elif Coşkun Bilgin, Caner Göktepe ve Muhammet Yasir Okudan. Adaylarımızın ilçelere göre dağılımına bakıldığında görülüyor ki, Cumhurbaşkanımız ilimizin genelini kapsayacak bir liste ortaya koymuştur. Milletvekili adaylarımızın vatanımıza, milletimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca ilimizin listesinde 2 bayan ve 2 genç adayımızın olması, partimizin bayanlara ve gençlere verdiği değerin bir göstergesidir. Parti olarak geçen süre zarfında seçim çalışmalarımızın alt yapısını hazırlamış ve çalışmalara start vermek için adaylarımızın belirlenmesini beklemekteydik. 24 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’te Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla yapılacak olan aday tanıtım toplantısının ardından milletvekili adaylarımız ile sahaya inecek, Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdüreceğiz. Her zaman olduğu gibi İl Başkanlığımız ve Milletvekili adaylarımız süreci koordineli olarak yürütecekler. Seçim Koordinasyon Merkezimiz tarafından hazırlanmış olan plan ve program çerçevesinde çalışmalarımızı hızlı bir şekilde uygulamaya koyacağız. Rabbim başarılarımızı daim eylesin. Sürecin ve neticenin ülkemiz adına hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili listesinde ikinci sıradan aday gösterildi

Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili listesinde ikinci sıradan aday gösterildi