19 Ağustos 2019 Pazartesi

AK PARTİ'NİN SAMSUN 6'INCI SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI BEKİR KELEŞ KİMDİR

AK Parti'nin Samsun 6'ıncı sıra Milletvekili adayı Bekir Keleş kimdir

AK Parti'nin Samsun Milletvekili aday listesinde 6'ıncı sırada yer alan Bekir Keleş merak konusu oldu. AK Parti Samsun Milletvekili 6'ıncı sıra aday Bekir Keleş kimdir.

21 Mayıs 2018 Pazartesi 18:21 SİYASET

AK Parti'nin açıklanan Samsun Milletvekili adayları listesinde 6'ıncı sırada yer alan Bekir Keleş partililerin en çok merak ettiği isim oldu.  


AK Parti'nin Samsun listesinde mevcut milletvekili Hasan Basri Kurt yer almazken, açıklanan 27'inci dönem milletvekili aday listesinde Bekir Keleş, Samsun'dan 6'ıncı sıra adayı olarak gösterildi.

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdür Yardımcılığı görevinden istifa ederek 24 Haziran seçimleri için AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı olan Bekir Keleş, Yüksek Seçim Kuruluna teslim edilen listelerde Samsun'dan 6'ıncı sıra adayı olarak yer aldı.

Aslen Samsun'un Vezirköprü ilçesi Esentepe Köyü doğumlu olan Bekir Keleş, Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdür Yardımcılığı görevinden bulunuyordu. İlk okulu Vezirköprü'nün Esentepe köyünde okuyan, orta öğrenimini ise Vezirköprü ilçesinde tamamlayan Bekir Keleş, lise öğrenimini ise devlet parasız yatılı olarak Amasya İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan AK Parti 6'ıncı sıra Samsun Milletvekili adayı Bekir Keleş,  1997 yılında Başbakanlık'ta Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Başbakanlığın çeşitli birimlerinde görev yapan Bekir Keleş'in özellikle kaliteli mevzuat ve kanun yapım süreçleri konusunda çalışmaları bulunmaktadır.
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Akif Çağatay Kılıç İstanbul'dan aday gösterildi, Hasan Basri Kurt ise listede yer alamadı

Akif Çağatay Kılıç İstanbul'dan aday gösterildi, Hasan Basri Kurt ise listede yer alamadı