19 Nisan 2019 Cuma

AK PARTİ'NİN SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI ESKİ BAKAN MUSTAFA DEMİR Mİ OLACAK

AK Parti'nin Samsun Büyükşehir adayı eski Bakan Mustafa Demir mi olacak

AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının eski milletvekili Mustafa Demir'in olacağı iddiası siyasi kulislerde bomba etkisi yarattı.

17 Kasım 2018 Cumartesi 23:23 SİYASET

AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının yapılacak Mart 2019 yerel seçimlerinde Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir'in olacağı AK Parti camiasında bomba etkisi yarattı.


AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından mevcut ilçe belediye başkanları için Pazar günü yapılacak e-temayül yoklamasına bilindiği üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi girmeyecek. 

Bu durum parti içerisinde adayın mevcut Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin ile yola devam edileceği yönünde bir kanaatin oluşmasına neden olurken, AK Parti kulislerinde biranda Samsun eski Milletvekili Mustafa Demir'in ismi gündeme geldi. 

YÜZDE 99 ADAY O DİYENLER VAR
Samsun'da AK Parti'nin önemli isimleri de eski Bakan Mustafa Demir'in yerel seçimde Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı yönünde görüş belirtirken "Yüzde 99 aday o" ifadelerini kullandıkları öne sürüldü.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı ile ilgili ise Mustafa Demir'in istekli olduğu ancak bu konuda kendisine henüz adaylık noktasında bir bilginin gelmediği, genel merkezde ismi üzerinde bir kanaat geliştiği de siyasi kulislerde konuşulan konular arasında.

AK Parti'de yaşanan tüm bu gelişmelerin seçim öncesi normal olduğu Samsun Büyükşehir ile ilgili kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceği de belirtilirken Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının Mustafa Demir mi yoksa mevcut başkan Zihni Şahin'in mi olacağı önümüzdeki süreçte belirginleşmesi bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Fikri dağaşan

18 Kasım 2018 Pazar 21:13

Mustafa demir bakanımız ismi samsun halkı ve samsun için güzel olur genç dinamik enerjik ve bakanlık yapmiş bir abimiz samsunun böyle tecrübeli başkanlara ihtiyacı var ama kabul etmez inşallah evet der sonuna kadar şahsım olarak tekkky olarak arkasındayım

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin: Samsun'da gerginlik yaratan sorunların üzerine gittik

Zihni Şahin: Samsun'da gerginlik yaratan sorunların üzerine gittik