18 Haziran 2019 Salı

AK PARTİ'NİN SAMSUN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI KİMLER OLACAK, KİMLER ADAY GÖSTERİLMEYECEK

AK Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan adayları kimler olacak, kimler aday gösterilmeyecek

AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimleri için Samsun ilçe belediye başkan adayları kimler olacak, Cumhur İttifakında Samsun'da MHP'ye kaç ilçe verilecek, AK Parti'nin Samsun'da hangi belediye başkanları aday gösterilmeyecek.. Samsun bu soruların cevabını merak ediyor..

11 Ocak 2019 Cuma 16:13 SİYASET

Samsun'da AK Parti'nin ilçe Belediye Başkan adaylarının kimlerin olacağı kadar Cumhur İttifakı kapsamında MHP'ye kaç ilçe verileceği de merak ediliyor.


AK Parti'nin bugün Trabzon Belediye Başkan adayları açıklandı. Sırada ise Samsun var.. AK Parti'nin Samsun ilçe belediye başkan adayları için nefesler tutuldu.

AK Parti Trabzon'da 3 dönem kuralına takılan belediye başkanlarını yeniden aday göstermedi. Samsun'da ise AK Parti'nin 3 dönem kuralına takılan 3 belediye başkanı bulunuyor. Bunlar Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve Havza Belediye Başkanı Murat İkiz.. 

Trabzon örneğinde olduğu gibi AK Parti 3 dönem kuralına takılan mevcut belediye başkanlarını 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday göstermeyecek. Buna göre Samsun'da da AK Parti,  Canik, Çarşamba ve Havza ilçelerinde 3 dönem kuralına takılan mevcut belediye başkanlarını yeniden listeye koymayacak.

3 dönem kuralına takılan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'ın yerine AK Parti Çarşamba İlçe Başkanlığından istifa ederek aday adayı olan Halit Doğan aday gösterilebilir..

Havza ilçesinde ise 3 dönem kuralı nedeni mevcut belediye başkanı Murat İkiz'in yerine Mahmut Karahan'ın aday gösterileceği kulislerde konuşuluyor. 

Canik ilçesinde ise Osman Genç'in yerine AK Parti sürpriz bir ismi aday gösterecek gibi.. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının Mustafa Demir olması nedeni ile Canik ilçesinden belediye başkan adayı gösterilecek gibi..

MHP'nin Samsun'da İlkadım ilçesi ile ilgili talebine gelince.. Bunun olması pek mümkün gibi görünmüyor. AK Parti İlkadım İlçesinde mevcut Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u yeniden aday gösterecek.. Bu nedenle Cumhur İttifakı kapsamında İlkadım ilçesinin MHP'ye bırakılması gibi bir durum söz konusu değil..

Atakum ilçesinde de adaylıkla ilgili ibre mevcut belediye başkanı İshak Taşçı'dan yana.. 

Bunun dışında AK Parti'nin Samsun ilçe belediye başkan adayları arasında Terme ilçesinde mevcut belediye Başkanı Şenol Kul'un yerine Av. Ali Kılıç'ın aday gösterileceği, Salıpazarı ilçesinde mevcut başkan Halil Akgül'ün yeniden aday gösterileceği, Tekkeköy ilçesinde mevcut başkan Hasan Toğar ile devam edileceği, Asarcık ilçesinde Hami Karakaş'ın belediye başkan adayı olacağı, Vezirköprü'de İbrahim Sadık Edis, 19 Mayıs ilçesinde mevcut başkan Osman Topaloğlu'nun, Yakakent ilçesinde mevcut başkan Hüseyin Kıyma'nın, Bafra ilçesinde mevcut başkan Hamit Kılıç'ın, Kavak ilçesinde mevcut başkan İbrahim Sarıcaoğlu'nun ya da Salih Çelik'in, Ayvacık ilçesinde Kemalettin Gökçe'nin, Alaçam'da Ali Şengül'ün aday gösterileceği kulislerde konuşuluyor..

Gündemde olan bu muhtemel isimlerin yanı sıra Samsun'da MHP'lilerin Cumhur İttifakı kapsamında hangi ilçe belediye başkan adaylıklarının MHP'ye bırakılacağı da merak ediliyor. Bu konuda da Cumhur İttifakı kapsamında Samsun'da MHP'ye merkez ilçelerin verilmeyeceği, Asarcık ilçesi ile bir ilçenin daha MHP'ye bırakılacağı gündemde.

Yukarıda yer alan bilgiler Samsun Kent Haber olarak, kurumsal analizimizdir..  AK Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarının yanı sıra kimlerin aday gösterilmeyeceği ve MHP'ye hangi ilçelerin bırakılacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'a yapacağı ziyarette resmiyet kazanmış olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Selocan

11 Ocak 2019 Cuma 22:04

Vezirkopru nerede gerci ne zaman saydiniz ki gavur memleketi ya orasi

Ayşe

11 Ocak 2019 Cuma 17:32

Vezirköprü’yü unutmuşsunuz?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hollanda mahkemesi FETÖ'ye hain ve terör örgütü denmesini yasal buldu

Hollanda mahkemesi FETÖ'ye hain ve terör örgütü denmesini yasal buldu