26 Ekim 2021 Salı

ALİ BABACAN SAMSUN BAFRA'DA KONUŞTU! ARTIK MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

Ali Babacan Samsun Bafra'da konuştu! Artık mızrak çuvala sığmıyor

Samsun'a gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bafra İlçe Teşkilatının kongresinde yaptığı konuşmada, ülkede çoklu organ yetmezliği gibi çoklu krizin olduğunu söyledi, "Artık mızrak çuvala sığmıyor" dedi.

08 Temmuz 2021 Perşembe 16:19 SİYASET

Samsun'un Bafra ilçesinde partisinin ilçe kongresinde konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümeti eleştirdi, ekonominin kötüye gittiğini söyledi.


Türkiye'de sorunların çok büyük olduğunu ve bu sorunlarında gittikçe büyüdüğünü ifade eden Ali Babacan, Bafra ilçesinde yaptığı konuşmada, iktidarın artık vatandaşı anlamadığına dikkati çekti.

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR
Samsun'un Bafra ilçesinde yaptığı açıklamada hükümetin sorunlara karşı çözüm üretemediğini savunan Ali Babacan, "Kendilerini çevreleyen o dar çemberin dışına çıkıp vatandaşı dinlemiyorlar. Attıkları adımların çoğu yanlış. Ülkemiz yakın tarihinin en derin çoklu krizini yaşıyor. Çoklu organ yetmezliği gibi bir çoklu kriz yaşıyor. Derin bir hukuk krizinin ortasındayız, ekonomide derin bir krizin ortasındayız. Açıklanan ekonomik verilere baktığınızda hepsi rekor seviyede kötü veriler. Çarşı, pazar yanıyor. Enflasyon çok yüksek. TÜİK'e rakamları ayarlama enstitüsü diyoruz artık. Artık mızrak çuvala sığmıyor. TÜİK bile bunu gizleyemiyor. Herkes feryat ediyor" dedi.

O ZAMAN DÜZELT
Kendisinin ekonomi bakanlığından ayrılması sonrası ülke ekonomisinin dikiş tutmadığını da vurgulayan Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine 'Ben ekonomistim' dediğini hatırlatarak, "O zaman düzelt. Ne zaman ekonomi konusu açılsa bizim dönemimizdeki başarılardan bahsediyor" diye konuştu.

TRAKTÖR VE TOPRAĞA HACİZİ KALDIRACAĞIZ
Kurların ülkede katlana katlana gittiğini, vatandaşın dolabı ve mazot depolarının boş olduğunu ifade eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidar olmaları halinde çiftçinin toprağı ve traktörüne haciz koyma işlemlerine son vereceklerini vurguladı. Çiftçiye indirimli elektrik tarifesi uygulayacaklarını da belirten Ali Babacan, tarımsal kredi borçlarını da iki yıl faizsiz öteleyeceklerini vurguladı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Osmanlı Un Fabrikası Türkiye'nin en büyük 38'inci firması oldu

Samsun'da Osmanlı Un Fabrikası Türkiye'nin en büyük 38'inci firması oldu