20 Ekim 2020 Salı

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLEN CEMİL DEVECİ: MAZBATAMI GECİKTİRMEYİN VERİN ARTIK

Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci: Mazbatamı geciktirmeyin verin artık

Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde aldığı oy sonucu ile belediye başkanı seçilen Cemil Deveci, AK Parti'nin itirazı sonrası tekrar açılan sandıklardan kayda değer bir şeyin çıkmadığını açıklayarak, "Mazbatamı geciktirmeyin verin artık" dedi.

04 Nisan 2019 Perşembe 13:31 SİYASET

Samsun'da yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci, "Mazbatamı geciktirmeyin verin artık" diyerek AK Parti'nin yaptığı itiraza tepki gösterdi.


AK Parti'nin Atakum ilçe seçim sonuçlarına yaptığı itiraz sonucu sandıklardaki oyların yeniden incelendiğini ve 40 sandığın incelenmek üzere sırada beklediğini belirten Cemil Deveci, "Atakum Belediye seçimlerine AKP tarafından itiraz edildi. Sandık kurullarında geçersiz sayılan oyların yeniden sayılmasına karar verildi ve dün öğleden beri sayılıyor.Son 40 sandık kaldı, sonuçlarda kayda değer değişiklik yok.Görevli arkadaşlar yoruldu ve uykusuz kaldılar; özellikle Avukat meslektaşlarım ve Atakumlu seçmen arkadaşlarım eski Adliyeye giderek sayımda görev alabilirler" dedi.

Cemil Deveci yaptığı açıklamada ayrıca, şunları dile getirdi.
"350 bin TL bütçeyle, Samsun Büyük Şehir ve Atakum Belediyesi bütçeleri ve olanaklarına karşı sevgi seliyle yarıştık ve kazandık, sandığa ve seçim hukukuna saygı gösterilmesini istiyoruz. Mazbatamı geciktirmeyin verin artık. Sahi şu seçim bütçelerimizi açıklasak da Atakum halkı kime nasıl oy verdi öğrenme fırsatı bulsa."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

vatandaş

04 Nisan 2019 Perşembe 16:33

RTE-10 ŞUBAT 2019:Ve sabahın erken saatinde sandık mahalline kimse gelmeden AK Parti’nin sandık görevlileri orada olacaklar. Görevlilerimizin sayısı ne kadar 280 binin üzerinde… Sayıyı görüyor musunuz?"

vatandaş

04 Nisan 2019 Perşembe 16:32

RTE-10 ŞUBAT 2019:"AK Parti olarak her sandık için bir sorumlu, 8 üyeden oluşan toplam 9 kişilik bir yönetim kurulundan bahsediyoruz. Yani ana kademeden 3 kişi, bir tanesi o sandığın başkanı, kadın kollarından 3 kişi, gençlik kollarından 3 kişi, 9 kişilik sandık esaslı çalışmada bir yönetim… Böylece hiçbir siyasi partinin muktedir olamadığı, olamayacağı güç, AK Parti’de… Bunu bizim başarmamız lazım. Seçim günü de sandıklarda görev üstlenecek olan kardeşlerim bunlar.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlık görevine bugün itibari ile başladı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlık görevine bugün itibari ile başladı