30 Kasım 2021 Salı

ATATÜRK VE MHP'YE HAKARET EDEN HASAN UZUNLAR'IN İHRAÇ TALİMATI ERDOĞAN'DAN GELDİ

Atatürk ve MHP'ye hakaret eden Hasan Uzunlar'ın ihraç talimatı Erdoğan'dan geldi

Samsun'da Atatürk'e hakaret etmekten ceza alan ve MHP'ye de sosyal medya paylaşımları ile hakaret ettiği gündeme gelen AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar'ın ihraç istemi ile disipline verilmesi talimatının direkt olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldiği öğrenildi.

17 Ağustos 2020 Pazartesi 23:35 SİYASET

Samsun AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Atatürk ve MHP'ye sosyal medya paylaşımları ile hakaret ettiği gündeme gelen AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar'ın ihraç istemi ile disipline sevk edildiğini açıklarken, bu talimatın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldiği bildirildi.


Geçtiğimiz 10 Kasım'da Atatürk ile ile ilgili sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımlarla tepkileri üzerine çeken AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar, Atatürk'ün ardından MHP ve İYi Parti'yi de hedef alan paylaşımlar yapmıştı. Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasan Uzunlar'a dava açarken bu dava önceki günlerde sonuçlandı. Mahkeme Uzunlar'a Atatürk'e hakaretten 10 ay hapis cezası verirken bu cezayı ise 5 yıl erteledi.

AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar'ın Atatürk'e hakaretten ceza alması yaygın basının da gündemine düşerken, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Pazartesi günü gerçekleşen yönetim kurulu toplantısının ardından bir açıklama yaparak, meclis üyesi Hasan Uzunlar'ın partiden kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurdu. samsunkenthaber AK Parti'nin kurulduğu tarihten beri üyesi olan Hasan Uzunlar, İl Disiplin Kurulunun zorunlu olarak alacağı 'kesin ihraç' kararı ile partiden ihraç edilecek.


Hasan Uzunlar, hem Atatürk hemde Cumhur İttifakı ortağı MHP'ye yönelik sosyal medya paylaşımları ile de MHP cephesinin de tepkisini alan bir isim oldu. Aynı zamanda CHP ve İYİ Parti'nin yanı sıra CHP ve İYİ Parti milletvekilleri de Hasan Uzunlar'ın Atatürk'e yönelik sosyal medya paylaşımlarına tepki göstermişti.

Gelinen süreç itibari ile mahkeme tarafından Atatürk'e hakaretten ceza verilen Hasan Uzunlar'ın ihraç istemi ile disipline sevk edilmesi olayı ilgili edindiğimiz son bilgilere göre, samsunkenthaber Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun İl Başkanlığına "Gereğini yapın" talimatı verdiği öğrenildi. AK Parti Samsun İl Başkanlığınında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu talimatı  sonrası Uzunlar'ın kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk etti. Meclis üyesi Hasan Uzunlar'ın partiden ihraç sürecinin tamamlanması ile birlikte samsunkenthaber Samsun Büyükşehir Belediyesi, Encümen üyeliği, SAMULAŞ yönetimi, Gıda Organize Sanayi Bölgesi Müfettiş Heyetinde ki tüm görevlerinden de el çektirileceği kaydedildi.

Kaynak: SamsunKentHaber.com.tr

Bilgilendirme: SamsunKentHaber'e ait özel haberler kaynak gösterilse dahi başka yayın organları tarafından yayınlanamaz. Samsun Kent Haber'in ilk olarak yayınladığı ve kamuoyuna duyurduğu haber içeriklerine, haber metnine takla attırarak kendi imzasını atanlar için de her türlü hukuki hakkımız saklıdır. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da polisin durdurduğu tırın dorsesinden 120 mülteci çıktı

Samsun'da polisin durdurduğu tırın dorsesinden 120 mülteci çıktı