16 Ocak 2022 Pazar

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ'NDEN ASGARİ ÜCRET 10 BİN LİRA OLACAK AÇIKLAMASI

Bağımsız Türkiye Partisi'nden asgari ücret 10 bin lira olacak açıklaması

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Parti Sözcüsü Emre Polat, iktidara gelmeleri halinde asgari ücretin 10 bin lira olacağını iddia etti.

10 Aralık 2020 Perşembe 11:43 SİYASET

Bağımsız Türkiye Partisi Sözcüsü Emre Polat, asgari ücret ile ilgili yaptığı açıklama ile dikkati çekti. BTP Sözcüsü Polat, kendi dönemlerinde asgari ücretin 10 bin lira olacağını söyledi.


Muhalefet partilerinin asgari ücret ile ilgili açıkladıkları 3 bin TL, 3 bin 200 TL, 3 bin 300 TL gibi rakamların hayal olduğunu savunan Bağımsız Türkiye Partisi Sözcüsü Emre Polat, yaptığı açıklamada "Parti olarak ülkemizdeki asgari ücret tartışmalarını üzülerek takip ediyoruz. 2324 TL’lik asgari ücretle işçinin karşısına çıkmaya yüzü olmayan iktidar ve asgari ücrete dair hayallerini ard arda açıklayan muhalefet partileri var karşımızda.
Dikkat ettiyseniz hayalleri diyoruz çünkü muhalefet partilerinin peş peşe açıkladıkları 3 bin TL, 3 bin 200 TL, 3 bin 300 TL gibi rakamlar, o partilerin hayalleri. Onlar için bu rakamlar ulaşılması imkânsız rakamlar. Peki, biz ne diyoruz? Bizim dönemimizde asgari ücret 10 bin TL olacak. Onların hayalleri bile bizim üçte birimiz etmiyor. Türkiye’de asgari ücret 500-700 TL bandında dolaştığı yıllarda merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş hocamız çıktı ve dedi ki, asgari ücret 5 bin TL olmalı. Haydar Hocanın devrim niteliğindeki bu çıkışı ile Türkiye’de yeni bir süreç başlamış oldu. Artık ok yaydan çıkmıştı ve kimse bu çıkışa duyarsız kalamazdı. Eğer bugün asgari ücret 2324 TL ise bunun sebebi Haydar Hocanın asgari ücret 5 bin TL olacak çıkışıdır. Yoksa asgari ücret şu anda 1500 TL bandında olacaktı" dedi.

Parti olarak vatandaşların insan gibi yaşamasını istediklerini kaydeden Emre Polat, asgari ücret ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.
"Cebinde para olmayan insan iş yapabilir mi? Vatandaş pazara gittiği zaman cebinde parası olacak.  İstediği ürünü satın alacak, satıcı da kendine pazar bulmuş olacak. Üretici de satış yapınca yeni yeni mallar alma ihtiyacı doğacak. Şimdi böyle bir şey yok. Niye yok? Çünkü pazara giden herkesin cebi tamtakır. Vatandaşın cebini dolduracağız. Bu ceplerin dolması zor bir iş midir? Hayır değildir. Vatandaşın cebi para dolu olunca pazara gittiğinde harcamasını doğru düzgün yapacak. Üreticinin de hiçbir derdi olmayacak. Zira bizim dönemimizde asgari ücret 10 bin TL olduğunda aradaki büyük artışı işveren değil, devlet ödeyecek. İşveren bugün ne kadar ödüyorsa yine o kadar ödeyecek."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesinin araçları kısıtlamada ihtiyaç sahiplerini hastaneye götürecek

İlkadım Belediyesinin araçları kısıtlamada ihtiyaç sahiplerini hastaneye götürecek