19 Eylül 2020 Cumartesi

BAHÇELİ: DAĞA ÇIKAMAYANLAR PKK ŞEMSİYESİ ALTINDA İKTİDAR OLMAYA ÇALIŞIYOR

Bahçeli: Dağa çıkamayanlar PKK şemsiyesi altında iktidar olmaya çalışıyor

MHP Lideri Devlet Bahçeli, ülkenin bekasını ve memleketi düşünmek zorunda olduklarını açıklayarak, "Terörle mücadelede dağa çıkamayanlar, kalkmışlar PKK'nın şemsiyesi altında mahalli idarelerde iktidar olmaya çalışıyorlar." dedi.

30 Mart 2019 Cumartesi 13:55 SİYASET

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerinin parlamenter sistemin Cumhurbaşkanlığı sisteminden intikam olacağını söyleyenlere tepki gösterdi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir şahsiyet çıkıyor, '31 Mart seçimleri parlamenter sistemin Cumhurbaşkanlığı sisteminden intikamı olacaktır' diyor. Neyin intikamı olacak, niçin intikam meselesinden bahsediyorsunuz? Bir sistem değişikliği bir intikama gerekli olabilir mi? Bir sistem değişikliği 'Türkiye'de intikam alacağım' diyerek kardeşi kardeşe kırdıracak bir hareket olabilir mi? Huzur yaklaşıyor, terörün sonu görülüyor ve kökü kazınıyor. Böyle bir ortamda dağda yok ettiklerinizi belediyelerde göreve getiremezsiniz. Partilere mensubiyet duyabilirsiniz ama öyle zamanlar olur ki partilerin üstünde, öncelikle beka ve memleketi düşünmek mecburiyetindesiniz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SABİM hattına şok arama! Birazdan gidip o doktorun kafasına sıkacağım

SABİM hattına şok arama! Birazdan gidip o doktorun kafasına sıkacağım