25 Haziran 2019 Salı

BAHÇELİ GRUP TOPLANTISINDA ERKEN SEÇİM TEKLİFİ YAPTI, TARİH VERDİ

Bahçeli grup toplantısında erken seçim teklifi yaptı, tarih verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bugün yapılan grup toplantısında 3 Kasım 2019 tarihinde yapılacak seçimin 26 Ağustos 2018'de yapılması teklifinde bulunarak erken seçim çağrısı yaptı.

17 Nisan 2018 Salı 13:05 SİYASET

Devlet Bahçeli'den flaş erken seçim çağrısı. Devlet Bahçeli, MHP Grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos 2018 tarihinde yapılması gerektiğini söyledi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada, erken seçim teklifinde bulunarak Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos'ta yapılmasını önerdi

MHP'nin tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacağına işaret eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının akabinde MHP takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyununu bozmak şarttır. 'Seçim var mı yok mu, erken mi olacak zamanında mı yapılacak?' anlaşmazlık ve çekişmelerine son verilmesinin vakti gelmiştir."

"26 Ağustos" önerisi
Seçimlerin olası tarihine ilişkin görüşlerini de açıklayan Bahçeli, şunları kaydetti:

"26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde, Türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili genel seçiminde Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en makul, en mantıklı, en akılcı, en demokratik yoldur."

CHP'nin oturma eylemleri
CHP'nin oturma eylemini değerlendiren Bahçeli, şöyle konuştu:

"CHP'nin OHAL bahanesiyle başlattığı oturma eylemi fikren sakat, ahlaken sakıncalı, ruhen hastalıklıdır. Yürüdüler olmadı, şimdi de oturmaya başladılar. Bunlar oturdukları zaman kalkmayı bilmezler, kalktıkları zaman yürümeyi bilmezler."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da sahte savcıya dolandırdığı kadının akrabaları dayak attı

Samsun Bafra'da sahte savcıya dolandırdığı kadının akrabaları dayak attı