11 Temmuz 2020 Cumartesi

BAKAN KURUM'DAN SAMSUN'DA İLKADIM, ATAKUM VE CANİK İLÇELERİNE KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜJDESİ

Bakan Kurum'dan Samsun'da İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerine kentsel dönüşüm müjdesi

Samsun'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İlkadım ilçesi Hastanebaşı mahallesinde gerçekleşen mitingde, İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerine Kentsel Dönüşüm müjdesi verdi.

27 Mart 2019 Çarşamba 21:31 SİYASET

Samsun'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,  Cumhur İttifakının İlkadım ilçesine bağlı Hastane mahallesinde gerçekleştirdiği mitinge katıldı, İlkadım ilçesine bağlı 14 mahalle için kentsel dönüşüm müjdesi verdi.


Bakan Murat Kurum Samsun'un İlkadım ilçesi Hastanebaşı mahallesinde yaptığı açıklamada İlkadım ilçesine bağlı 14 mahallede 31 Mart yerel seçimlerinden hemen sonra kentsel dönüşüm hamlesinin başlatılacağını müjdeledi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, burada yaptığı açıklamada, Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Fatih, Reşadiye, Yenidoğan, Anadolu, Zeytinlik, Kadıköy, Hastane, Kökçüoğlu, Karasamsun, Hançerli, Saitbey, Pazar, Selahiye ve Cedit mahallelerinde başlatılacak kentsel dönüşüm hamlesi ile ilgili bilgiler veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Samsun'a 17 yılda 29 milyar liralık yatırım yaptık. Samsun'a müjdelerimiz var. Samsun için, İlkadım için hayallerimiz var. TOKİ eliyle Samsun'da 9 bin 460 tane konut uygulaması yaptık. 8 bin 700'ünü tamamladık. İlkadım'da 2023 yılına kadar sosyal projeleri tamamlayacağız. Buradaki yaşam şartlarını, binaların durumlarını yerinde gördük. Sosyal donatı anlamında yetersiz. Biz artık bu çileye son veriyoruz. Fatih, Reşadiye, Yenidoğan, Anadolu, Zeytinlik, Kadıköy, Hastane, Kökçüoğlu, Karasamsun, Hançerli, Saitbey, Pazar, Selahiye ve Cedit mahallelerinde kentsel dönüşüm projelerine başlıyoruz. samsunkenthaber Bu kentsel dönüşüm projesi, bu ilçe belediye başkanının sadece kendisinin yapabileceği bir proje değil. Biz bu kentsel dönüşümü yaparken, biz vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde yapacağız. Sizi kimse buradan çıkaramayacak. Yerinde dönüşüm yapacağız. Sizlerin rızası çerçevesinde yapacağız. Bakanlık olarak Erdoğan Tok'a söyledik. Burada bir master planı yapacağız. Söylediğim tüm mahallelerde etaplar halinde başlamak suretiyle 2023 yılında sağlam güvenli konutları sizlere teslim etmek istiyoruz" dedi.Bakan Kurum, Samsun'un İlkadım ilçesi Hastane mahallesinde Cumhur İttifakının gerçekleştirdiği mitingde ayrıca kentsel dönüşüm hamlesinin Atakum ve Canik ilçelerinde de yapılacağına dikkati çekti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un İlkadım ilçesine verdiği kentsel dönüşüm müjdesi mitinge katılan vatandaşlar tarafından büyük bir sevinç ile karşılandı. Bakan Kurum, Cumhur İttifakının mitingine katılan vatandaşlardan 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının Samsun adaylarına destek vermelerini ve sandıkları patlatmalarını istedi.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Artık kanmıyoruz köktaş

28 Mart 2019 Perşembe 01:34

Köktaş tek derdin ilkadim ve tekkeköy tekkekoy ticaret hanen ilkadim ise rant demi i yuzden bu kadar çaban ne yaparsan yap 57 oy var ailemizde bu oylar bu sefer necattin demire büyükşehirde ise hayati tekin senin oyunların bu sehirde bitecek bu sehir kazanacak bu sehir insanı kazanacak

ilkadim ilklerin ilki ilkadim

28 Mart 2019 Perşembe 01:30

Bakanın biri geliyor biri gidiyor ilkadim gitmesin diye ne yaparsan yap fuat köktaş erdoğan tok kayip ediyor seninde siyasetin yavaş yavaş bitiyor ilkadımı kazanmak için her şeyi yaptin ilçeleri bile unuttun büyük sehir belediyesini bile unuttun tek gayretin ilkadim bu ne bakan yoğunluğu son günlerde kentleşme konusunu oy almak icin yaptiriyorsun son dakika bu gune kadar sen ve senin ekibin hic samsun sorunuyla ilgilendiği görülmedi simdi birden samsun sorunlarıyla ilgileniyorsun hayirdir köktaş

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da YEDAŞ elektrikte 160 bin kez açma kapama yaptı 5 milyon gelir sağladı

Samsun'da YEDAŞ elektrikte 160 bin kez açma kapama yaptı 5 milyon gelir sağladı