25 Haziran 2019 Salı

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM TBMM MECLİS BAŞKAN ADAYI

Başbakan Binali Yıldırım TBMM meclis Başkan adayı

Başbakan Binali Yıldıırım'ın 24 Haziran seçimlerinin ardından yeni görevinin ne olacağı merak edilirken, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Binali Yıldırım'ın meclis başkanı adaylığını TBMM Başkanlığına sundu.

07 Temmuz 2018 Cumartesi 17:37 SİYASET

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM meclis Başkan adayı oldu. Binali Yıldırım mecliste yapılacak seçim ilk turda sonuçlanır ise TBMM'nin yeni meclis başkanı olacak.


Başbakan Binali Yıldırım, Meclis Başkanı adayı oldu. AK Parti Grup Başkanı Bostancı ve grup başkanvekilleri, Başbakan Yıldırım'ın Meclis Başkanı adaylık başvurusunu TBMM Başkanlığına sundu.

'Meclisimiz, milletvekillerimiz ne derse o olur'
Başbakan Binali Yıldırım, TBMM'deki makamından çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

TBMM Başkanlığı adaylığına ilişkin soru üzerine Yıldırım, "Vatana, millete hayırlı olur inşallah." ifadesini kullandı.

Kendisinin yeni dönemin ilk TBMM Başkanı adayı olduğunun belirtilmesi üzerine Yıldırım, "Ama başka adaylar da çıkabilir." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, meclis başkanlığı adaylığı ile ilgili "İlk turda sonuçlanır mı?" sorusu üzerine "Bilemem, Meclis iradesine ben karar veremem. Meclisimiz, milletvekillerimiz ne derse o olur." diye konuştu.

Kendisinin daha önce TBMM Başkan adaylığına ilişkin soruya verdiği "Allah bir kapıyı kapatır, bir kapıyı açar." şeklindeki yanıtın hatırlatılması üzerine Binali Yıldırım, "Kapı açıldı, gidiyoruz." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun CHP İl Yönetiminde kriz çıktı! İl Başkan Yardımcısı İl Başkanına tepki gösterdi

Samsun CHP İl Yönetiminde kriz çıktı! İl Başkan Yardımcısı İl Başkanına tepki gösterdi