20 Nisan 2019 Cumartesi

BAŞBAKAN YILDIRIM: 5 BİN ENGELLİ VATANDAŞA İŞ SAĞLANACAK

Başbakan Yıldırım: 5 bin engelli vatandaşa iş sağlanacak

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup toplantısında bugün yaptığı konuşmada, 5 bin engelli vatandaş iş imkanının sağlanacağını söyleyerek KOBİ'lerede kredi müjdesi verdi.

31 Ekim 2017 Salı 12:13 SİYASET

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup toplantısında yaptığı konuşmada KOBİ'lere kredi, engelli vatandaşlara ise iş müjdesi verdi. Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında 5 bin engelli vatandaşa iş imkanı sağlanacağını söyledi.

 

Başbakan Binali Yıldırım Grup Toplantısında yaptığı konuşmada KOBİ'lere yönelik önemli bir müjde verdi.

Başbakan Yıldırım, "KOBİ'lere yeni kredi imkanı getiriyoruz. KOBİ'lerimiz eğer teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelirse yüzde 70'si ödemesiz kredi vereceğiz. Amaç katma değeri yüksek ürünlere KOBİ'leri yöneltmek. Toplam destek imkanı her bir KOBİ için 5 milyar TL olacak. Özel bir ürün olursa bu rakam iki katına çıkabilecek" dedi.

5 BİN ENGELLİYE İŞ MÜJDESİ 

Başbakan Yıldırım, KOBİ'lere verdiği kredi müjdesinin ardından engelli vatandaşlara da iş imkanının sağlanacağını açıklayarak şunları dile getirdi.

"2002'de 5777 memur vardı. Şimdi 52 bin 236. 10 kattan fazla büyük. 365 binin üzerinde engelli vatandaşımıza iş, aş sağladık 15 yılda. 15 yıl içinde engellilerle ilgili kapsamlı yasayı da AK Parti iktidarında biz çıkardık. Önümüzdeki sene, 2018'de 5 bin engelli kardeşimize iş vereceğiz. Ayrıca e-KPSS sınavının geçerlilik süresi 2 yıl, hakları yanmasın diye bunu 4 yıla çıkarıyoruz. Ellerindeki puanlarla bu yerleştirme yapılacak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Taşeron işçilere kadro müjdesi! Başbakan açıkladı: O iş bitti tamam

Taşeron işçilere kadro müjdesi! Başbakan açıkladı: O iş bitti tamam