24 Ağustos 2019 Cumartesi

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN BURS VE KREDİ MÜJDESİ: BURS ÜCRETİ 470 LİRA OLACAK

Başbakan Yıldırım'dan burs ve kredi müjdesi: Burs ücreti 470 lira olacak

Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Üniversitesi akademik yıl açılışında yaptığı konuşmada burs ve kredi müjdesi vererek, "2018'de bu rakam 470 lira olacak. 425'ti bu sene, haydi bakalım 470'e çıktı" dedi.

21 Ekim 2017 Cumartesi 14:15 SİYASET
Başbakan Binali Yıldırım'dan üniversite öğrencilerine burs ve kredi müjdesi geldi. Başbakan Yıldırım, burs ve kredi ücretinin 2018 yılında 470 TL olacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin etrafında bir şer çemberi oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Yarınımız bugünümüzden çok daha güzel olacak, hiç endişeniz olmasın." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Üniversitesi akademik yıl açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin etrafında bir şer çemberi oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Ama şunu herkes bilsin. Bu aziz millet 15 Temmuz'da herkese, bilen bilmeyen, yedi düvele Türk milletinin nasıl bir millet olduğunu göstermiştir. Bayrağı indirmemiş, ezanları dindirmemiştir. Onun için ülkemizin geleceği her bakımdan parlaktır. Yarınımız bugünümüzden çok daha güzel olacak, hiç endişeniz olmasın." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, "2003'te öğrenci başına 45 lira burs veya kredi veriyorduk. 2018'de bu rakam 470 lira olacak. 425'ti bu sene, haydi bakalım 470'e çıktı. Hayırlı olsun, bunu da ilk Elazığ'da açıklamış oluyoruz." şeklinde konuştu.

Lise ve üniversiteye giriş sisteminde yapılan düzenlemeleri de değerlendiren Yıldırım, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımız rahat olsun, hiçbir şekilde öğrencilerimizin aleyhine bir düzenleme asla olmayacak, daha iyi olacak. Daha rahat edecekleri, streslerinin azalacağı, rahat rahat geleceğe hazırlanacakları bir geçiş sistemi getiriliyor." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da  Mater Dolorosa Katolik Kilisesi’nin borç yüzünden suyu kesildi

Samsun'da Mater Dolorosa Katolik Kilisesi’nin borç yüzünden suyu kesildi