09 Aralık 2019 Pazartesi

BBP GENEL BAŞKAN DESTİCİ SAMSUN AYVACIK'TA KONUŞTU! BEKA SORUNUMUZ YOK DİYEMEYİZ

BBP Genel Başkan Destici Samsun Ayvacık'ta konuştu! Beka sorunumuz yok diyemeyiz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Samsun'un Ayvacık ilçesinde gerçekleşen partisinin mitinginde, "ABD CENTCOM Kuvvetlerinin desteğiyle PKK-PYD-YPG Kürdistan adıyla bir terör devleti kurmaya çalışırken biz burada 'beka sorunumuz yok' diyemeyiz" dedi.

18 Mart 2019 Pazartesi 19:22 SİYASET

Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Samsun'un Ayvacık ilçesinde miting yaptı. Mustafa Destici Ayvacık ilçesinde ki mitingde yaptığı konuşmada beka sorununa dikkati çekti.


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Samsun'un Ayvacık ilçesinde düzenlenen mitingde, Çanakkale Savaşı şehitlerine ve Yeni Zelanda'da iki camiye yönelik terör saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet diledi. 

Samsun'un Ayvacık ilçesinde gerçekleşen mitingde Türk-İslam dünyasında yaşanan acılara ve sorunlara değinen BBP Genel Başkanı Destici, Türkiye'nin bir beka sorunu olduğunu kabul etmeyenlerin bu coğrafyada yaşananları görmeyenler olduğunu belirtti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Samsun'un Ayvacık ilçesinde gerçekleşen mitingde  şunları söyledi: 

"Doğu Türkistan Çin zulmü altındayken, Kırım Rus işgali altındayken, Karabağ Ermenistan işgali altındayken, Balkanlar'da, Türkmeneli'nde, bizim soydaşlarımız bir mahcubiyet içerisinde bir işgal dönemi içerisinde hayatlarını devam ettirirken biz 'beka sorunumuz yok' diyemeyiz. Burnumuzun hemen dibinde Suriye ve Irak'ın kuzeyinde ABD CENTCOM Kuvvetlerinin desteğiyle PKK-PYD-YPG Kürdistan adıyla bir terör devleti kurmaya çalışırken biz burada 'beka sorunumuz yok' diyemeyiz. ABD Özel Kuvvetleri'nin hemen Suriye'nin kuzeyinde, yanı başımızda varlığı bile Türkiye için başlı başına bir beka sorunudur, bir gelecek meselesidir, bir güvenlik meselesidir. Onun için olaya böyle yaklaşacağız ve bunları yenene kadar birlikte mücadeleye devam edeceğiz." 

Parti olarak devletin bekası, ülkenin bütünlüğü ile milletin istiklal ve istikbalini her şeyin üzerinde tuttuklarını belirten Mustafa Destici, 16 Nisan referandumunda ve 24 Haziran seçimlerinde bu sebeple Cumhur İttifakı'nı desteklediklerini söyledi.

Türkiye'nin tarihinin nice zaferlerle dolu olduğunu ve Çanakkale'nin belki de en başta geldiğini belirten Destici, "Elbette ki yüce Rabbim nice zaferleri bu aziz Müslüman Türk milletine nasip edecektir ama öbür taraftan da biz tarihimizden öyle bir ders almalıyız ki bir daha Çanakkale savunmasını yapacak durumlara da düşmemeliyiz. Onun için devletin bekası, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklalini ve istikbalini her şeyin üzerinde tuttuk ve tutmaya devam edeceğiz Allah'ın izniyle." ifadelerini kullandı.

Miting sonrasında Çarşamba ilçesine geçen Destici, burada tarihi Göğceli Camisi'ni ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 18 Mart Şehitler Yürüyüşü düzenlendi

Samsun'da 18 Mart Şehitler Yürüyüşü düzenlendi