25 Haziran 2021 Cuma

BEDRİ YAŞAR BİYOLOJİK SAVUNMA İÇİN MEDİKÜM'E SAHİP ÇIKILMALI DEDİ

Bedri Yaşar biyolojik savunma için MEDİKÜM'e sahip çıkılmalı dedi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Korona Virüs için biyolojik savaş açıklaması yaparken, "Virüslerin ismi değişecek fakat bu saldırılar bitmeyecek. Biyolojik savunma için MEDİKÜM'e sahip çıkılmalı" dedi.

25 Mart 2020 Çarşamba 14:21 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Korona Virüs ile ilgili açıklamasında Samsun'un biyolojik savunmanın öncüsü olabileceğini bunun için MEDİKÜM'e sahip çıkılması gerektiğini söyledi.


İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Dünyayı kırıp geçiren virüse karşı Samsun'un elindeki güç ve potansiyel değerlendirilmeli. MEDİKÜM'e sahip çıkılmalı" diyerek yaşanılan sürece gelene kadar yapılan uyarıların hiç dikkate alınmamasına tepki gösterdi.

Yaşar, tüm dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan, katlanarak büyüyen Covid-19 virüsü için alınması gereken önlemlerle ilgili sitemli açıklamalarda bulundu.

Cerrahi el aletleri ve tıbbi cihaz sektöründe Samsun'un güçlü bir altyapısı ve potansiyeli olduğunun altını çizen Yaşar, "Samsun, yaklaşık 80 ülkeye tıbbi cihaz ihracatı yapabilen bir şehir. Dolayısıyla biyolojik savunmada da öncü olabilecek güce ve niteliğe sahip. Ama neden görmezden, duymazdan geliniyor" dedi.

"MEDİKÜM, NEDEN DEĞERLENDİRİLMİYOR?"
Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi Derneği (Mediküm) Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Ahmet Aydemir'in yaptığı çağrıya da dikkat çeken Yaşar, açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

Cerrahi el aletleri ve tıbbi cihaz sektöründe öncü bir kent olan Samsun'da nedense MEDİKÜM'ün taleplerine, bizlerin tavsiye ve uyarılarına kulak tıkanıyor. Yıllardır yaptığımız uyarılar dikkate alınsaydı bugün bir şişe kolonya, bir adet maskeye mahkûm kalmazdık. Ancak artık kulaklarınızı tıkamaktan vazgeçin ve elinizdeki gücü kullanın.

"HAZIRLIKSIZ YAKALANMA LÜKSÜMÜZ YOK"
Artık dünyadaki olaylar biyolojik savaşa doğru eviriliyor. Virüslerin ismi değişecek fakat bu saldırılar bitmeyecek. Ülke olarak bundan sonraki süreçlere hazırlıksız yakalanmamak için çalışmalara başlamalıyız. Dert belli ise tedavisi de ortadadır. Hızlıca MEDİKÜM'ün de talebi olan İlaç Ve Tıbbi Cihaz üreticileri desteklenmeli, İlaç ve Tıbbi Cihaz Sanayi Başkanlığı kurulmasının önü açılmalı. İşin uzmanları ve üretici firmalar da dikkate alınarak bir eylem planı hazırlanıp hayata geçirilmelidir"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Atakum'da pazar yerlerine sebze meyvelere ellemeyin afişleri dağıtıldı

Samsun Atakum'da pazar yerlerine sebze meyvelere ellemeyin afişleri dağıtıldı