16 Ocak 2022 Pazar

BERAT ALBAYRAK HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etti

Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Instagram hesabından bakanlık görevinden istifa ettiğine dair bir açıklama yapıldı.

08 Kasım 2020 Pazar 19:33 SİYASET

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a ait sosyal medya sayfasından yapılan açıklamada 'Bakanlık görevinden istifa ediyorum' açıklaması yapıldı. Berat Albayrak bakanlıktan istifa mı etti. 


Berat Albayrak'ın kullandığı Instagram hesabından yapılan açıklama ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden Albayrak'ın istifa ettiği belirtildi.

Sosyal medya sayfasından istifası ile ilgili bir açıklama yapan Berat Albayrak, "Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım" dedi.

SOSYAL MEDYA SAYFALARI HACKLENDİ Mİ
Bakan Berak Albayrak'ın Instagram sayfasından yapılan istifa açıklamasının ardından kişisel Twitter sayfasına ise ulaşım yapılamaması dikkati çekti. Berat Albayrak'ın Instagram sayfasından bakanlık görevinden istifa ettiğine yönelik yapılan açıklama Türkiye'nin gündemi olurken, Berat Albayrak'ın istifasına dair Instagram sayfasında ki açıklamanın dışında başkaca resmi bir açıklama olmaması kafalarda soru işaretleri uyandırdı. Berat Albayrak'ın istifa açıklamasının yayınlandığı Instagram sayfası ile Twitter sayfasının hacklendiği iddiaları ortaya atıldı.

İSTİFASI KABUL EDİLDİ
Öte yandan 9 Kasım 2020 tarihinde saat 21:55 sularında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının kabul edildiği açıklandı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İstifa duyurusu yapıldı! Berat Albayrak'ın sosyal medya sayfaları hacklendi mi?

İstifa duyurusu yapıldı! Berat Albayrak'ın sosyal medya sayfaları hacklendi mi?