24 Nisan 2019 Çarşamba

BİLTEKİN ÖZDEMİR, CHP VE MHP'DEN SONRA İYİ PARTİ'DEN SAMSUN ADAY ADAYI OLDU

Biltekin Özdemir, CHP ve MHP'den sonra İyi Parti'den Samsun aday adayı oldu

Samsun eski milletvekillerinden Biltekin Özdemir, 24 Haziran seçimleri için İYİ Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı oldu. Biltekin Özdemir daha önce ise CHP ve MHP'den de milletvekili aday adayı olmuştu.

12 Mayıs 2018 Cumartesi 18:19 SİYASET

Samsun eski Milletvekillerinden Biltekin Özdemir, CHP ve MHP'den sonra şimdide İYi Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı oldu.


1995 seçimlerinde ANAP'tan Samsun Milletvekili olan ve 1997-1999 yıllarında Türkiye Büyük Millet Meclisinde Plan Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevini yapan eski milletvekili Biltekin Özdemir,  24 Haziran seçimleri için İYİ Parti'den aday adayı oldu.

Biltekin Özdemir, daha önceki seçimlerde ise CHP'den daha sonra ise MHP'den Samsun Milletvekili aday adayı olmuştu. Ordu'nun Mesudiye ilçesi doğumlu olan Biltekin Özdemir, ANAP döneminde Samsun'un en aktif siyasi isimlerinden birisiydi. ANAP'ın Turgut Özal'dan sonra siyasi arenada erimesi ile birlikte aktif siyasi yaşamına devam eden Biltekin Özdemir, CHP ve MHP deneyiminin ardından 24 Haziran erken seçimi için İYi Parti Samsun Milletvekili aday adayı olarak yeniden sahneye çıktı.

Biltekin Özdemir kimdir

Biltekin Özdemir 5 Ekim 1939 tarihinde Ordu'nun Mesudiye ilçesinde doğdu. 1961 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden yüksek lisans eğitimi aldı. Özdemir, 1965 senesinde Maliye Müfettişi olarak görev yaptı. 1971 yılından itibaren çeşitli bürokratik çalışmalarda bulundu. 1994-1995 yılları arasında da Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliği yapmıştır. Bunun yanında 1995 yılı Türkiye genel seçimlerinde ANAP'tan Samsun Milletvekili seçilerek mecliste yer almıştır. 1997-1999 yıllarında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevininde bulundu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, miting için Samsun'a geliyor

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, miting için Samsun'a geliyor