17 Eylül 2021 Cuma

ÇAĞATAY KILIÇ'IN 2019 YILINDA AVRUPA PARLAMENTOSUNDA İNGİLİZCE OLARAK YAPTIĞI KONUŞMA

Çağatay Kılıç'ın 2019 yılında Avrupa Parlamentosunda İngilizce olarak yaptığı konuşma

Samsun eski milletvekili ve Gençlik Spor Eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın 2019 yılında Avrupa Parlamentosunda İngilizce olarak yaptığı tarihi konuşma, yeniden viral oldu.

15 Kasım 2020 Pazar 20:56 SİYASET

AK Parti İstanbul Milletvekili olan Samsun eski Milletvekili Akif Çağatay Kılıç'ın 2019 yılında HDP ile ilgili Avrupa Parlamentosunda İngilizce olarak gerçekleştirdiği konuşma, sosyal medyada yeniden gündem oldu.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İngilizce olarak açıklamalarda bulunması sonrası, Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın Avrupa Parlamentosunda yaptığı konuşmaya ait 2019 yılı videosu, sosyal medya kullanıcıları tarafından 'İngilizce öyle konuşulmaz böyle konuşuluyor. Sözde İngilizce ile kendi ülkesini nasıl şikayet edilirden sonra İngilizce konuşarak kendi ülkesi nasıl savunulur örneğini AK Parti Milletvekili Akif Çağatay Kılıç'tan dinleyin' sözleri ile paylaşılmaya başlandı.

Kılıç'ın videosu ile ilgili yapılan paylaşımlara Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek'de katılırken, Gökçek'in videoyu ilk kez izlediğini söylemesi ise dikkati çekti. 2019 yılı videosu ile ilgili Akif Çağatay Kılıç için bazı sosyal medya kullanıcıları da "Biri bozuk ingilizcesiyle ülkesini şikayet eder, bir aslan da Avrupanın yüzüne yüzüne hakikati haykırır. Geçmiş zaman lâkin tarihe not düşülen anlardan biri. Yüreğine sağlık sayın bakan Akif Çağatay Kılıç" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesinin kurduğu AtaTohum’da kışlık üretim sezonunu başladı

Atakum Belediyesinin kurduğu AtaTohum’da kışlık üretim sezonunu başladı