04 Ağustos 2021 Çarşamba

CEMAL ENGİNYURT'TAN SAMSUN TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ SAHTE FINDIK REKOLTESİ AÇIKLADI İDDİASI

Cemal Enginyurt'tan Samsun Tarım İl Müdürlüğü sahte fındık rekoltesi açıkladı iddiası

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Samsun Tarım İl Müdürlüğünün sahte fındık rekoltesi rakamı açıkladığını iddia etti.

20 Temmuz 2020 Pazartesi 12:47 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "AK Partililer bizi yok sayıyor" açıklaması ile birlikte Samsun Tarım İl Müdürlüğü ile ilgili dikkat çeken fındık iddiasında bulundu.


MHP Ordu Milletvekili Enginyurt, ALTAŞ TV'de Gökhan Gül'ün sunduğu Günden Özel Programına katıldı. Enginyurt bu yayında 665 bin ton fındık rekoltesi açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye sert tepki gösterirken, Samsun Tarım İl Müdürlüğü ile ilgili de bir iddia ortaya attı.

Cemal Enginyurt, Bakan Pakdemirli'ye fındık rekoltesi ile ilgili tepki gösterirken, yayında "Tarım Bakanı rekolteyi 665 bin ton olarak açıklıyor. Ey Tarım Bakanı bu bilgiyi sana verenler seni kandırdı diye inanmıyorsan sen art niyetlisin. Bu bilgiyi sana verenler seni kandırdı diyoruz. Hesap sormuyorsan yine art niyetlisin. Tarım Bakanı olacak Bekir Pakdemirli Beyefendi İhracatçılar Birliği 613 bin ton, Amerika'da 620 bin ton rekolte açıklıyor. Sen neye göre 665 bin ton rekolte açıklıyorsun. Senin Samsun İl Müdürün Samsun'da 127 bin ton rekolte var diyor. Sormadın mı sen kaç yıl 85 bin tonu geçtin mi 127 bin ton açıkladın demedin mi?" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

21 Temmuz 2020 Salı 11:39

erhan usta'nın sonuna hazır olsun, cumhur ittifakı mındıktan daha önemlidir.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e ilk sondajı vurdu

Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e ilk sondajı vurdu