31 Temmuz 2021 Cumartesi

CEMİL DEVECİ ATAKUM'DA TÜM OYLARIN YENİDEN SAYILMASI KARARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Cemil Deveci Atakum'da tüm oyların yeniden sayılması kararı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen Cemil Deveci, İl Seçim Kurulunun Atakum'da kullanılan tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili aldığı kararı değerlendirerek, "Halkın iradesine ket vurulamaz. Sonuç değişmeyecek" dedi.

06 Nisan 2019 Cumartesi 17:16 SİYASET

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinde  Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İl Seçim Kurulu'nun Atakum'da tüm oyların tekrar sayılmasına ilişkin almış olduğu karar ile ilgili açıklamalarda bulundu. 


Millet İttifakının CHP Atakum Belediye Başkan adayı olarak seçime giren ve seçim sonuçlarına göre kazanan taraf olan Cemil Deveci, AK Parti Samsun İl Başkanlığının itirazı sonucu İl Seçim Kurulunun, Atakum'da tüm oyların yeniden sayılması yönünde aldığı karar ile ilgili konuştu.

Samsun İl Seçim Kurulunun Atakum'da tüm oyların sayılması ile ilgili aldığı karara itiraz için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) dilekçelerini verdiklerini söyleyen Cemil Deveci, "Halkın iradesine ket vurulamaz. Böyle bir karar savaş ortamlarında veya olağanüstü hal durumlarında olur. Atakumlular başkan olarak beni seçti. Her ne olursa olsun sonuç değişmeyecek." diye konuştu.

ATAKUM BAŞKAN OLARAK BENİ SEÇTİ
31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci, yapılan itiraz ışığında İl Seçim Kurulu'nun tüm oyların tekrar sayılması yönünde karar alması üzerine açıklamalarda bulundu. Demokratiklikten ve hukukun üstünlüğünden vazgeçmeyeceklerine değinen Deveci, süreç içerisinde alınan karar ne olursa olsun Atakumluların belediye başkanı olarak kendini seçtiklerini ve kimsenin metanetini kaybetmeden sandıklara sahip çıkması gerektiğini dile getirdi. Deveci," İl Seçim Kurulu Atakum'un tüm oylarının tekrar sayılmasına karar verdi. An itibari ile YSK'ya itiraz dilekçemizi verdik. Süreç herkes için fazlasıyla yorucu oldu. Ben hukukun, adaletin ve demokrasinin elçisiyim. Oylar tekrar sayılacaksa, sayılır. Halkın iradesi  ile seçtiği başkan benim, bunu hiçbir şey değiştiremeyecek. Hiçkimse metanetini yitirmesin, hep birlikte sandıklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hak, hukuk ve adalet içinde yürüttüğümüz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Sonuç değişmeyecek. Atakum başkan olarak beni seçti." ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun İl Seçim Kurulunun Atakum'da tüm oyların yeniden sayılması kararını YSK iptal etti

Samsun İl Seçim Kurulunun Atakum'da tüm oyların yeniden sayılması kararını YSK iptal etti