19 Ekim 2021 Salı

CHP İL BAŞKAN FATİH TÜRKEL AÇIKLADI! SAMSUN'DA 341 ESNAF KEPENK KAPATTI

CHP İl Başkan Fatih Türkel açıkladı! Samsun'da 341 esnaf kepenk kapattı

CHP Samsun İl Başkanı Türkel, KoronaVirüs vaka sayısının hızla arttığı Samsun'da 341 esnafın kepenk kapattığını açıkladı, "Hemşerilerimize, esnafa iktidar evde baktı da vatandaş evde kalmadı mı" diye sordu.

04 Nisan 2021 Pazar 18:22 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, 2021 yılının ilk iki ayında Samsun'da 341 esnafın kepenk kapattığını belirterek, "Bu rakam AKP'nin Samsun esnaf karnesidir" dedi.


CHP İl Başkanı Fatih Türkel, KoronaVirüs vaka sayılarının giderek arttığı Samsun'da işsizlik rakamlarının azaldığı yönünde yapılan açıklamaları da eleştirdi.

Pandemiden en çok etkilenen meslek grupları arasında esnafların bulunduğunu kaydeden Fatih Türkel, şunları dile getirdi.
"Lebalep kongreleri yapan AKP. Bedel ödeyen esnaf, yanlarında çalışan personel ve Samsun halkı oluyor.  Pandemi den en çok etkilenen meslek guruplarının başında yer alan esnaf ve sanatkarlar adeta bir tufan dalgası gibi bir bir kepenk kapatırken, iktidar bir yıldır esnafın çığlığını duymamakta yetmezmiş gibi kısa çalışma ödeneğine de son vermiştir. Sağlıkçılar 28 günlük tam kapatma önerirken, esnaf kısıtlamalar kalksın ölüyoruz feryatlarını dillendirmekte, bakıldığında sağlıkçılar da, esnafta haklıdır. Peki haksız kimdir. İş yerini kapat derken esnafa ve çalışanlarına yaşayabileceği kadar yardım, kira, vergi, personeline insanca yaşayacağı nakit yardımı verildi de esnaf nankörlük mü yapıyor? Samsunlu hemşerilerimize iktidar evde baktı da, vatandaş evde kalmadı mı? Önümüz Ramazan eğer bu basiretsizlik devam eder krizin ve pandeminin sorumlusu esnafmış gibi, esnafa çektirilen eziyet devam eder ise Ramazan sonuna daha bir sürü esnaf Samsun da perişan olacak. Eğer esnafın pirim, kira, vergi ve fatura borçlarını devlet üstlenmez ise AKP'ye hayırlı olsun önümüzdeki iki ayda kepenk kapatan esnafın sayısı üçe katlanacak"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Adalet için avukat! Samsun Kent Haber köşe yazarı Av. Feyza Yılmaz yazdı

Adalet için avukat! Samsun Kent Haber köşe yazarı Av. Feyza Yılmaz yazdı