21 Ocak 2022 Cuma

CHP İL BAŞKANI FATİH TÜRKEL SAMSUN'UN ENFLASYON VE İŞSİZLİKTE BİRİNCİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

CHP İl Başkanı Fatih Türkel Samsun'un enflasyon ve işsizlikte birinci olduğunu söyledi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun'un en yüksek enflasyona sahip şehir, işsizlikte ise Karadeniz birincisi olduğunu söyledi, iktidar milletvekillerini eleştirdi.

06 Ağustos 2021 Cuma 13:22 SİYASET

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, enflasyon rakamları ve işsizlikle ilgili yaptığı açıklamada AK Parti'nin Samsun milletvekillerini eleştirdi.


Samsun'un her seçim döneminde şahlanacak denilerek avutulduğunu söyleyen CHP Samsun İl Başkanı Türkel, kentin Türkiye'nin en yüksek enflasyonuna sahip il arasına girdiğini belirtti.

Samsun'un işsizlikte ise Karadeniz bölgesinde birinci il konumunda olduğunu kaydeden Fatih Türkel, açıklamasında, "Samsun da esnaf, işçi, emekli geçim sıkıntısı isyanını her platformda dile getirir iken iktidar mensupları güllük gülistanlık bir Samsun tablosu çizmeye çalışıyor. Lakin artık mızrak çuvala sığmıyor. Devletin resmi kurumu TÜİK diyor ki Türkiye'nin en yüksek enflasyonlu ili Samsun. Yine TÜİK verilerine göre Karadeniz bölgesinin en fazla işsizlik oranına sahip ili Samsun. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 14 bin üniversite ve yüksek okul mezunu şehrimizi iş bulamadığı için terk etmiş. AKP'nin Milletvekilleri ne iş yapar? Neden sokağa çıkamaz? Neden oyları ile seçildikleri Samsun’a sahip çıkmaz? Karadeniz’in en yüksek işsizlik oranı AKP’nin Milletvekillerini hiç rahatsız etmiyor mu? Karadeniz’in incisi Samsun göç veriyor, her gün kan kaybediyor umrunuzda mı? 18 yıldır şehrimizi ve ülkeyi yönetiyorsunuz. Samsun’a kaç çivi çaktınız, yeter artık. Samsun halkının canı burnunda. Samsun'a sahip çıkın demiyoruz. Ayinesi iştir kişinin. Samsunlular önüne sandık gelince gerekeni yapacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da binicilik spor tesisi atları denize girerek serinledi

Samsun'da binicilik spor tesisi atları denize girerek serinledi