11 Aralık 2019 Çarşamba

CHP İLKADIM İLÇE BAŞKANI FATİH TÜRKEL: TRAFOLARA KEDİ GİRECEĞİNİ DÜŞÜNÜP KİMSE HAYAL KURMASIN

CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel: Trafolara kedi gireceğini düşünüp kimse hayal kurmasın

Samsun'da CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel yaptığı açıklamada "Adayımız Demirtaş'tır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kimse, trafolara kedi gireceğini düşünüp hayal kurmasın" dedi.

12 Mart 2019 Salı 17:28 SİYASET

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş, CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, Teşkilat Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.


Millet İttifakı'nın adayı olarak teşkilat başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile koordineli bir çalışma yürütmek istediğini belirten Demirtaş, "Ben 'Millet İttifakı'nın adayıyım. Bu seçin hak ile hukukun, haksızlıklar ile hukuksuzlukların seçimidir. Saha da her anlamda aktif ve etkili olmalıyız arkadaşlar. Emekleriniz, iyi niyetiniz ve hoşgörünüz sebebiyle sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu zafer Bizim olacak" dedi.

Sahada her anlamda aktif ve etkili olmanın mücadelesini 1 Nisan sabahına kadar vereceklerinin altını çizen CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel de şöyle konuştu.

"CHP olarak, ilçe başkanı olarak şunu belirtmek isterim. Önümüzdeki seçimler hafife alınacak bir seçim değildir. Çok önemli bir dönemeçtir. Sayın Demirtaş'ın da dediği gibi hak ile hukukun, haksızlıklar ile hukuksuzlukların ayırt edileceği bir seçimdir.  Öte yandan şunun da bilinmesini, duyulmasını isterim. Bu seçimde trafolara kedi sıkışacağını umanlar var. O trafolara kimse kedi sıkıştıramayacak. Çünkü biz, Demirtaş'a desteklerimizi açıkca beyan ettik ve bundan hiçbir şüphemiz yok.  Oy veren seçmen üzerinde eğer böyle bir algı oluşturmaya çalışanlar var ise burdan tekrarlıyorum. Demirtaş, Bizim,  'Millet İttifakı'mızın adayıdır. Ve biz bütün kalbimizle destek verecek, sahada ekiplerimizle çalışacak ve 31 Mart'ta o sandığa sahip çıkacağız. CHPli seçmenin sandık bilinci oldukça yüksektir. Tüm CHPli dostlarımız sandık başına gidecek ve hem sandığına hem oyuna sahip çıkacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."DANIŞMANLIK SÖZÜ MÜ ALDI
Öte yandan CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel'in Necattin Demirtaş ile seçimi kazanmaları halinde belediyede başkan yardımcılığı ya da danışmanlık görevine getirilmesi ile ilgili söz aldığı iddia edildi. Fatih Türkel'in kendisini Necattin Demirtaş'ın listesinden birinci sıra kontenjan adayı yazdığı ancak CHP Samsun İl Başkanlığının bu duruma itiraz ettiği, Türkel'in bunun üzerine Demirtaş'tan içinde bulunduğu ileri sürülen mali sorunlar nedeni ile belediyede danışmanlık görevi talep ettiği CHP kulislerinde ileri sürülüyor. Fatih Türkel'in söz konusu iddianın doğru olup olmadığı konusunda da ve CHP kulislerine bu iddiayı yayanlara karşıda bir açıklama yapması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan PKK'lıların oylarına talip olduklarını söyleyen CHP milletvekiline tepki gösterdi

Çiğdem Karaaslan PKK'lıların oylarına talip olduklarını söyleyen CHP milletvekiline tepki gösterdi