27 Ekim 2021 Çarşamba

CHP MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK, PANDEMİ SÜRECİNİN KARA MİZAHA DÖNÜŞTÜĞÜNÜ AÇIKLADI

CHP Milletvekili Kemal Zeybek, pandemi sürecinin kara mizaha dönüştüğünü açıkladı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Pandemi Sürecinin kara mizaha dönüştüğünü söyledi, hükümetin krizi yönetemediğini belirterek ekonominin kötüye gittiğini açıkladı.

02 Haziran 2020 Salı 14:28 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, pandemi sürecinin iyi yönetilemediğini, ekonomide büyük çöküşler yaşandığını, işsizliğin ise arttığını açıkladı.


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, pandemi süreci ve ülke ekonomisi ile ilgili yaptığı açıklamada " Ekonomideki büyük çöküş, ürkütücü işsizlik rakamları ve dış politikada yanlış stratejiler sonucu savrulan tek adam rejimi, iktidarı kaybetme korkusu içindedir. Dış politikada ve özellikle ekonomide yaşattıkları kriz ve hüsranlara, gerçekçi ve başarılı politikalar üretemeyen iktidar, çareyi yapay gündem ve suni düşmanlar yaratmakta bulmaktadır " dedi. 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek yaptığı açıklamada “Pandemi sürecine ekonomide ağır bir kırılganlıkla giren tek adam rejimi, yaklaşık iki ay süren pandemi döneminde hem salgının olumsuzluklarını hem de derin ekonomik krizi yönetmede ağır basiretsizlikler sergilemekte, çok ciddi güven ve destek kaybına uğramaktadır. En basitinden maske dağıtımı ve sokağa çıkma yasağı organizasyonunu yapamayan, eline yüzüne bulaştıran ve kara mizaha dönüşen fiyaskolar, basiretsiz iktidarın artık devleti yönetemediğinin en büyük ispatıdır” diye konuştu. 

Kemal Zeybek,  “18 yıllık AKP iktidarında hiçbir zaman ‘normali’ yaşayamayan vatandaşımız, şimdi 01 Haziran tarihi itibariyle yeni normal düzene zorunlu kılınmaktadır. İktidara buradan uyarım, çok acil olarak, kangren haline dönüşmekte olan işsizlik sorununa kalıcı çözümler yaratarak icraata koymasıdır. İşi kaybetmek bireysel bir sorun iken iş bulma umudunu kaybetmek önemli bir toplumsal sorundur. Bu noktada sosyal devlet, İşsizlik Sigorta Fonunda biriken 135 milyar TL’lik dev mali kaynağı, özüne uygun olarak işsizler ordusu ve sorunları için kullanmalıdır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak kuzeni Kemal Kaymak'ı son yolculuğuna uğurladı

Samsun Valisi Osman Kaymak kuzeni Kemal Kaymak'ı son yolculuğuna uğurladı