29 Eylül 2020 Salı

CHP SAMSUN ESKİ MİLLETVEKİLİ BİNİCİ 4 AYDIR ATAKUM ADAYININ TESPİT EDİLEMEMESİNE İSYAN ETTİ

CHP Samsun eski Milletvekili Binici 4 aydır Atakum adayının tespit edilememesine isyan etti

Samsun'da CHP'nin eski milletvekili Suat Binici, CHP'de 4 aydır Atakum adayının tespit edilememesi nedeni ile aday adaylarının enerjisinin tükendiğini açıkladı.

26 Ocak 2019 Cumartesi 19:26 SİYASET

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediye Başkan adayını 4 aydır tespit edememesine CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici'den tepki geldi.


CHP Samsun eski milletvekili Suat Binici, adayın  belirlenmesi ile ilgili partinin süreci iyi yönetemediğini söyleyerek 4 aydır Atakum adayınını belirlenememesi için CHP'nin fırsatı değerlendiremediğini açıkladı. Suat Binici sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Samsun’da Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ittifakı sonucunda ilçeleri bölüştüler. İyi Parti sekiz ilçe, Cumhuriyet Halk Partisi yedi ilçe, iki ilçede ise iki parti de ayrı ayrı aday çıkartacaklar. Büyükşehir ise İyi Parti’nin oldu. Atakum’un adayının dört aydır tespit edilememesi aday adaylarının enerjisini tüketti. Halbuki eğilim yoklaması yapılmış olsaydı sandıktan çıkan herkesin adayı olacak ve Cumhuriyet Halk Partisi bu süreçte yol almış olacaktı. Maalesef fırsat değerlendirilemedi, yazık oldu. Tekkeköy ve Bafra’da iki partinin karşılıklı seçime girmesi doğru değildir. Yukarıdakiler ve aşağıdakiler süreci iyi yönetemediler... İnşallah başarılı oluruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar: Cumhur İttifakı ile İlkadım'da zaferi bizim olacak

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar: Cumhur İttifakı ile İlkadım'da zaferi bizim olacak