16 Ekim 2019 Çarşamba

CHP SAMSUN ESKİ MİLLETVEKİLİ SUAT BİNİCİ, AKTİF POLİTİKAYI BIRAKTIĞINI DUYURDU

CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici, aktif politikayı bıraktığını duyurdu

CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici, başkan adayı olduğu İl Kongresinde, seçimi kaybettikten sonra flaş bir karar alarak aktif siyaseti bıraktığını duyurdu.

11 Ocak 2018 Perşembe 11:47 SİYASET
Samsun CHP Samsun İl kongresinde Tufan Akcagöz'ün karşısında il başkanlığına aday olan ancak 13 oyla seçimi kaybeden CHP eski Samsun Milletvekili Suat Binici, aktif siyaseti bıraktığını açıkladı. Samsun CHP'de merhum Muzaffer Önder'den sonra gelen efsane isimlerden birisi olan Suat Binici, partililere aktif politikayı bıraktığını duyurdu.

CHP'nin geçen Pazar günü yapılan il kongresinde mevcut il başkanı Tufan Akcagüz'ün karşısında aday olan eski Samsun Milletvekili Suat Binici, 13 ayla kaybettiği kongrede, seçiml sonuçları açıklanır açıklanmaz salonu terk etmiş, Tufan Akcagöz'ün çağrısına rağmen, delegeleri selamlamaya gelmemişti. Binici kongrenin ardından bu kez delegelere gönderdiği mesajda, 2019 yerel ve genel seçimlerine rağmen, aktif siyaseti bıraktığını açıklayarak herkesi şaşırttı.

2019 SEÇİMLERİNE RAĞMEN BIRAKTI

Binici, 635 delegenin 605’inin oy kullandığı kongrede, 17 oy farkla seçimi kaybetmişti. Av.Tufan Akcagöz ise delgelerin 274'ünün oyunu alarak yeniden CHP Samsun İl Başkanı seçilmişti. Binici kongre sonrasında delegelere gönderdiği mesajında ise “İl kongremizde oy kullanan bana oy verip, vermeyen tüm delegelerimize teşekkür ederim. 2019’de yapılacak olan yerel ve genel seçimlerde başarılar dilerim. Bu tarihten itibaren aktif politikayı bıraktığımı da bildiririm. Saygılarımla Suat Binici – 23. Dönem Samsun Milletvekili, Önceki dönem Genel Başkan Yardımcısı” dedi.

KONGRENİN YANKILARI SÜRÜYOR

CHP'de Tufan Akcagöz'ün seçildiği il kongresi sonrasında, Suat Binici ile Tufan Akcagöz'ü destekleyen delegeler ve partililer arasındaki söz düellosu ise sosyal paylaşım sitelerinde devam ediyor. Suat Binici'yi destekleyen bazı partililerin Tufan Akcagöz'ün il başkanı seçilmesinde bazı partilileri 'ihanetle' suçlayan sözleri de dikkatlerden kaçmıyor. 

KEMAL ZEYBEK PARTİLİLERİ UYARDI

Öte yandan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; CHP Samsun İl kongresi sonrasında yaptığı değerlendirmede, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Kongrelerin parti içi yenilenmenin bir aracı olduğunu söyleyen Zeybek, "Parti içi yarışların kazananı ve kaybedeni olmaz! CHP örgütlerinde özveri ile çalışan arkadaşlarımız görevlerini yeni seçilen arkadaşlara devir ederler. Dün yarışanlar bugün bir aradalar, yarın birlikte çalışacağız, siyasetin dünü olmaz, sürekli ileri ve gelecek hedeflenir. Seçimler tamamlandıktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi ailesi bir ve bütün olarak geleceğe hedeflenmelidir.Önümüzde zorlu bir süreç vardır! Bu süreçleri birlikte yönetip partimizi iktidara taşıyacağız. Zamanında veya erken yapılacak Mahalli, milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gerekli başarıyı yakalamak için Cumhuriyet değerlerine bağlı bütün paydaşlarımıza büyük görevler düşmektedir" uyarısında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti vefat eden gazeteciler için Mevlid-i Şerif okuttu

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti vefat eden gazeteciler için Mevlid-i Şerif okuttu