20 Haziran 2019 Perşembe

CHP SAMSUN ESKİ MİLLETVEKİLİ SUAT BİNİCİ: CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI DOĞRU BİR KARARDIR

CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici: CHP-İYİ Parti ittifakı doğru bir karardır

CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ile İYİ Parti arasında yapılan ittifak anlaşmasının doğru bir karar olduğunu açıkladı.

14 Aralık 2018 Cuma 22:01 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun eski Milletvekiil Suat Binici, yerel seçim için CHP-İYİ Parti arasında yapılan ittifak anlaşması ile ilgili açıklama yaptı.


Samsun'da kimi CHP'lilerin tepki gösterdiği ittifak kararı için 'Yapılan iş doğrudur" açıklaması yapan CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici, İYİ Parti'nin Samsun'da halkı kucaklayacak ve halka sıcak gelecek bir ismi Büyükşehir için aday göstermesi gerektiğini de söyledi.

Yapılan ittifak anlaşması kapsamında CHP Samsun'da İYİ Parti'nin Büyükşehir adayına destek verecek. Bu durum Samsun'da parti tabanında bazı isimler tarafından tepki ile karşılanırken CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici yaptığı açıklamada, "Yapılan iş doğrudur. Samsun'da iki partinin il başkanları, yönetimleri bir araya gelerek diğer ilçelerde de nasıl işbirliği yapacaklarını ortaya koyacaklar. Güçlü bir ismi de Büyükşehir adayı olarak kamuoyuna duyuracaklar. Bir tarafta iktidar partisinin MHP ile işbirliği yapması doğal bir olay iken CHP ile İYİ Parti'nin de ittifak yapması o kadar doğaldır. Anlaşmaya herkesin sadık kalacağına inanıyorum. İYİ Parti'nin Samsun'da halkın tümünü kucaklayacak vatandaşlara sıcak gelecek bir ismi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday olarak göstereceğine inanıyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de 45 milyon TL'lik kamp eğitim merkezi 3'üncü kez ihaleye çıkacak

Samsun Vezirköprü'de 45 milyon TL'lik kamp eğitim merkezi 3'üncü kez ihaleye çıkacak