20 Mart 2019 Çarşamba

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ'DEN ATAKUM BELEDİYESİ AÇIKLAMASI

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den Atakum Belediyesi açıklaması

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP Atakum İlçe Başkanlığının düzenlediği danışma kurulu toplantısında yaptığı konuşmada Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı'ya yönelik eleştirilerde bulundu.

31 Mart 2018 Cumartesi 16:48 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Atakum İlçe Başkanlığının düzenlediği danışma kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Atakum Belediyesine yönelik iddia ve ithamlarda bulundu.


CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP Atakum İlçe Danışma kurulu toplantısında, yapılacak seçimlerde Atakum Belediyesi'ni CHP'nin geri alarak kazanacağını söyledi. Tufan Akcagöz, konuşmasında Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı'yı da eleştirdi. 

CHP Atakum İlçe Danışma Kurulu toplantısında Atakum'ın beceriksiz bir yönetime mahkum olduğunu söyleyen Tufan Akcagöz, “Atakum’u, bu mahkumiyetten kurtarmak lazım. 4 yıl doldu. Gün gün Atakum’u izliyoruz. Bir seyir terası yaptılar, tam seyirlik oldu. Oraya seyir tesisi olmaz dedik, yaptılar. Yüzü astarını geçti. Atakum’a pahalıya patladı. Herkes biliyor ki bölge, heyelan bölgesi. Geri adım da atmadılar. Yapıyı ayakta tutabilmek için, doldurdular da doldurdular. Maliyeti nedir diye soruyoruz. Yanlış bilgi veriyorlar. Denetlemeye kalkıyoruz, denetleme komisyonunu çalıştırmıyorlar. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Belediye Meclis üyelerimiz tarafından Samsun Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet edildi. Sonuç bekliyoruz. Yangından mal kaçırır gibi, CHP’li üyeyi by-pass etmek suretiyle denetleme raporu hazırlıyorlar. Atakum Belediyesi, denetlenemiyor. Bu belediyeyi denetlememiz, bizzat belediye başkanı tarafından engelleniyor. Bu bir suç teşkil ediyor. Bunun hesabını mutlaka verecekler" dedi.
          


Atakum’un, 1 yıl sonra gerçekleşecek değişime hazır olduğunu söyleyen CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, şunları dile getirdi.

“2019 seçimlerinde emaneti geri alıyoruz. Bunu açık açık söylüyorum. İddia ediyorum. İshak Taşçı, Abbas Yolcu. Kendisini bir daha aday gösterirler mi bilmem. Çünkü onlarda, gel gel, git git biliyorsunuz. Arkasında milyonlarca oy olan Melih Gökçek direnebildi mi? Ya Kadir Topbaş? İstanbul’da, peşinde milyonlarca oy varken, beni halk getirdi, halk götürür diyebildi mi? Diyemedi, diyemezler. O nedenle, yarın bakacağız, Partisi Taşçı’yı aday gösterir mi? Ama temennimiz, aday gösterilmesi yönündedir. Çünkü, 2019 yerel seçimlerinde, Ak Parti ile birlikte kendisinin de bir ders alması gerekiyor. Atakum’u kendi siyasi anlayışları ile yoğurmaya çalışıyorlar, olmuyor. Beceremiyorlar. Olmaz ki ! Nafile ! Atakum’u kendilerine benzetmeleri mümkün değildir. Bir ara sabah akşam FETÖ operasyonları yapılıyordu Atakum Belediyesi’ne. 15 temmuz’dan sonra işe başlayan kimilerinin örgütle bağlantısı varmış. Sanıyorum hala tutuklular. Yani, elini kolunu sallayan Atakum Belediyesi’ne girmiş. Peki Belediye Başkanı ne yapmış? FETÖ ile alakası olmayan personelini ihbar etmiş. Boş yere bir çok personel açığa alınmış, çile çekmiş. Bu arkadaşlarımızın hakkını yerde bırakmayacağız. Az daha sabır. Kendi memurunu öyle olmadığını bildiği halde FETÖ’cüdür diye ihbar eden Belediye Başkanı, bunun hesabını mutlaka verecek."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Bir dost

04 Nisan 2018 Çarşamba 10:36

Kazanın dibi kara seninki benimkinden kara. Metin Burma 5 yıl çok çalıştı da (deniz kafede kafayı çekmekten fırsat bulunca) şimdi eleştiriyorsunuz. Önce ayyaşları temizleyin partinizden.

ömer muhtar

01 Nisan 2018 Pazar 20:10

boş laf boş adam tufan karagöz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'u ahır kokusu gibi saran pis kokunun sebebi belli oldu

Samsun'u ahır kokusu gibi saran pis kokunun sebebi belli oldu