29 Kasım 2021 Pazartesi

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TÜRKEL GÜBRE FİYATLARINA YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE ZAM GELDİĞİNİ AÇIKLADI

CHP Samsun İl Başkanı Türkel gübre fiyatlarına yüzde 50'nin üzerinde zam geldiğini açıkladı

CHP Samsun İl Başkanı Türkel "Son 1 ayda gübre fiyatlarına yüzde 50'nin üzerinde zam geldi. Bafra Ovasında çiftçi bitti" dedi.

25 Ekim 2021 Pazartesi 14:58 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, mazota ve gübreye gelen zamlar sonrası çiftçilerin zor durumda kaldıklarını açıkladı.


STOKLAR TÜKENDİ GÜBRE KARABORSADA
Tarım Kredi Kooperatiflerinde gübre stoklarının tükendiğini kaydeden CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun'da özellikle Bafra Ovası'nda kışlık sebze eken Çiftçi'yi bitirdi. Bafra Ovası'nda ekilen kışlık sebzelerin gübre ve ilaç zamanı geldi. Özellikle gübredeki günlük gelen rekor zamların önüne geçilemiyor. Kırmızı lahana, karnabahar, brokoli, pırasa, ıspanak, turp, beyaz lahana gibi kışlık ürünler tarlada gübre beklerken Tarım Kredi Kooperatiflerinde ki gübre stokları tükendi. Gübre bayileri sattıkları malı tekrar yerine koyamam korkusu ve kaygısıyla gübre satışlarını durdurdu. Son 1 ayda sadece gübre fiyatlarına ortalama yüzde 50 nin üzerinde zam geldi.  Çiftçi şu an karaborsada bile tarlasına atacak gübre bulamıyor. Eğer bu gübre tarlaya atılmazsa bu sene köylü, bu sene çiftçi Bafra'da perişan olacak. Samsun da güllük gülistanlık bir tablo çizmek isteyen AKP’li Milletvekillerine ve AKP Yöneticilerine sesleniyoruz. Mızrak çuvala sığmıyor. Ülkeyi ve tarımı getirdiğiniz durum ortada. Hemen bugün çiftçiye acil bir can suyu desteği sağlamaz, hemen gübre ve mazota acil bir ek destek açıklamazsanız çiftçimiz bu kışı çıkaramayacak." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan sever

26 Ekim 2021 Salı 20:06

Allah aşkına başkanım sadece Türkiye'de mi var bu mazot ve gübre zammı Avrupa kasıp kavruluyor he bu arada sizin partinizin ve HDP germe kadar fezdekeye ret versede türk bayrağı 2 yildaha dalgalanacak elhamdülillah

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

YEDAŞ haberi! Korkmayın zam değil!

YEDAŞ haberi! Korkmayın zam değil!