04 Ağustos 2021 Çarşamba

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TÜRKEL OTELLER SİFTAHSIZ KAPANIYOR TURİZM BAKANI OTEL ALIYOR DEDİ

CHP Samsun İl Başkanı Türkel oteller siftahsız kapanıyor Turizm Bakanı otel alıyor dedi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, turizm acentaları ve otellerin siftahsız kapandığını, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un ise Ege ve Akdeniz'de oteller aldığını açıkladı.

07 Aralık 2020 Pazartesi 20:00 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, turizm sektörünün krizde olduğunu Turizm Bakanı Ersoy'un ise bu krizi fırsata çevirdiğini iddia etti.


CHP Samsun İl Başkanı Türkel yaptığı açıklamada Samsun ve bölgede hizmet sektörü ile birlikte turizm sektörünün de çöküş yaşadığına dikkati çekti. 

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Orta Karadeniz Başkanlığı verilerine göre bölgede 230 turizm acentesinin bulunduğunu bu acentelerden sadece 6'sının kredi kullanabilecek durumda olduğunu belirten CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, şunları dile getirdi.
"Acentalarımıza diğer sektörlere olduğu gibi hükümetin önerdiği destek yine borç yine kredi olmuş, lakin hem sicil yoklaması ve diğer imkansızlıklardan ötürü kredi çekmeye hak kazanan acente sadece 6'da kalmıştır. Hükümet yetkililerinin pandemi krizini de fırsata çevireceğiz açıklamalarının gölgesinde oteller, acenteler siftahsız kapanırken Turizm Bakanı Ersoy'un Akdeniz'de, Ege de oteller aldığı, yani krizi fırsata çevirdiğini üzülerek izlemekteyiz. Vatandaşa acı reçete yandaşa kayırma anlayışı bu ülkeyi uçuruma sürüklüyor. İnsanlarımızda sektörlerde ve ülkemizde ekonomik olarak telafisi olmayan yaralar açılıyor.  Kamaralarımız farklı olsa da bu gemide beraber yaşıyoruz. Sahip çıkın bu haklı isyana"


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Salıpazarı Barajı'nın yüzde 56'lık maliyetini Büyükşehir Belediyesi karşılayacak

Samsun'da Salıpazarı Barajı'nın yüzde 56'lık maliyetini Büyükşehir Belediyesi karşılayacak